ساخت کیت های تست فوری برای تشخیص کرونا ویروس در ۵ دقیقه

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از بلومبرگ، آزمایشگاه های Abbott در حال رونمایی از یک کیت تست کورونا ویروس است که می تواند آلودگی افراد را به این ویروس در ۵ دقیقه تشخیص دهد. این کیت آنقدر کوچک و قابل حمل است که تقریباً در هر شرایط درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جان فرلز ، معاون تحقیق و توسعه Abbott Diagnostics گفت: سازنده دستگاه های پزشکی قصد دارد از روز اول آوریل ۵۰،۰۰۰ آزمایش را در روز انجام دهد. آزمایش مولکولی قطعاتی از ژنوم coronavirus را جستجو می کند ، که ممکن است در زمان حضور در مقادیر بالا ، حداقل در پنج دقیقه تشخیص داده شود. وی گفت که جستجوی کامل برای رد قطعی آلودگی از عفونت می تواند ۱۳ دقیقه طول بکشد.

فرلز گفت: “این واقعاً فرصتی فوق العاده برای مراقبان خط مقدم ، افرادی که باید بسیاری از عفونت ها را تشخیص دهند ، فراهم می کنند تا شکافبین شیوع و درمان را با کیت ما ببندند.” “یک کلینیک قادر خواهد بود که نتیجه را در حالیکه بیمار همانجا منتظر است به سرعت ارائه دهد.

این فناوری براساس پلت فرم ID Now Abbott مبتنی بر ایلینویز ، رایج ترین تست نقطه مراقبت، با بیش از ۱۸۰۰۰ واحد که در ایالات متحده سراسر آمریکا است پخش شده است.

banner

آزمایش با گرفتن سواب از بینی یا گلو شروع می شود ، سپس مخلوط کردن آن با یک محلول شیمیایی که باعث شکسته شدن ویروس شده و RNA آن آزاد می شود. این مخلوط درون یک سیستم ID Now، یک جعبه کوچک با وزن کمتر از ۷ پوند که دارای فناوری شناسایی و تقویت توالی های منتخب ژنوم coronavirus و نادیده گرفتن آلودگی از ویروس های دیگر است وارد می شود.

تجهیزات را می توان تقریباً در هر جای دیگری راه اندازی کرد ، اما این شرکت با مشتریان خود و دولت مرکزی آمریکا همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که اولین کارتریج های مورد استفاده برای انجام تست ها به جایی که بیشترین نیاز را دارند ارسال شوند. آنها اتاق های اورژانس بیمارستان ، کلینیک های فوریت های پزشکی و مطب پزشکان را در نظر گرفته اند.

هفته گذشته، سیستم Abbott’s m2000 RealTime، تاییدیه اداره غذا و داروی آمریکا برای استفاده در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های مولکولی برای تشخیص عفونت را دریافت کرد. این سیستم می‌تواند روزانه و تا ۱ میلیون در هفته از طریق آزمایش‌های بیشتری انجام دهد، ابوت در نظر دارد حداقل ۵ میلیون آزمایش در ماه بین دو سیستم انجام دهد.

شرکت های دیگر نیز سیستم های تست سریعتری را از ارائه می دهند. شرکت هنری شاین روز پنجشنبه اظهار داشت: اطلاعاتی در مورد آزمایشگر آنتی بادی مورد نظر خود ، که به دنبال شواهدی است مبنی بر اینکه سیستم ایمنی فرد قبلاً با عفونت مقابله کرده است یا نه را منتشر کرده است.این سیستم نیز می تواند نتایج را در حدود ۱۵ دقیقه ارائه دهد ، اگرچه برای تشخیص قطعی عفونت فعلی نمی توان از آن استفاده کرد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi