سامسونگ ۸.۵ گیگابیت بر ثانیه را در فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز مطرح کرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز از Zdnet سامسونگ روز سه‌شنبه اعلام کرد که در شرایط آزمایشگاهی ، مجموعاً ۸.۵Gbps را به یک جفت تلفن همراه انتقال داده است.

در این آزمایش از ۸۰۰ مگاهرتز طیف موج میلی متر (mmWave) و تجمع حامل با MU-MIMO (چند کاربری چند منظوره) برای ارائه تقریبا ۴.۳ گیگابیت بر ثانیه به هر یک از دستگاه ها استفاده شده است.

سامسونگ گفت این آزمایش نشان داد که mmWave قادر به ارائه سرعتهای چند گیگابیتی است که باندهای طیف پائین(۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز) از آن ناتوان بودند.

این شرکت گفت: “اپراتورهای تلفن همراه قادر به ارائه خدمات جدید و پرسودی مانند پخش ویدئو ۸K ، یادگیری از راه دور AR و VR و همچنین موارد استفاده جدید هستند که هنوز متصور نیست!.”

banner

سامسونگ به شدت درگیر استقرار شبکه های ۵G در کره جنوبی بود که در اوایل این ماه ۵ میلیون مشترک را پشت سر گذاشت.

در همین حال ، در هفته گذشته ، اریکسون رقیب سخت افزاری سامسونگ به موفقیت های جدید رسید و روز جمعه ، Magyar Telekom در مجارستان با استفاده از سیستم رادیویی اریکسون ، شبکه تجاری ۵G خود را راه اندازی کرد. همچنین شرکت Erillisverkot فنلاند – ارگان دولتی فنلاند برای ارتباطات دولتی ، خدمات اضطراری و سایر خدمات حساس که شبکه Virve را اداره می کند – قرارداد ۱۰ ساله خود را با اریکسون برای سیستم‌های مرکزی به امضا رساندند.

این شبکه برای شروع کار در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی طراحی شده است که سرویس های فعلی Virve بطور موازی اجرا می شوند تا اینکه مهاجرت در سال ۲۰۲۵ به پایان برسد.

Virve همکاری یکپارچه بین مقامات و سایر اپراتورهای ایمنی عمومی را  بالا می برد، که در زندگی روزمره بلکه در شرایط بحرانی ، مانند همه گیری فعلی کروناویروسی ، بسیار مهم است.

هفته گذشته ، شبکه ملی باند پهن استرالیا اعلام کرد که در حال آزمایش امواج با استفاده از طیف در باندهای ۲۶ و ۲۸ گیگاهرتزی در مسافت ۱۰ کیلومتری برای شبکه بی سیم ثابت خود است که به طور گسترده به استقرار این شبکه در حوزه‌های منطقه‌ای و روستایی کمک شایانی می‌کند

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi