اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ستاره شناسان “سیگنال جذاب” را از پروکسیما قنطورس را دریافت کرده اند

گاردین گزارش داد ، اخترشناسان در حال شکار سیگنال های رادیویی از تمدن های بیگانه “سیگنال جذاب” را از جهت پروکسیما قنطورس ، نزدیکترین منظومه ستاره ای به خورشید کشف کرده اند.

0

به گزارش گاردین ، ​​محققان هنوز در حال تهیه مقاله ای درباره این کشف هستند و داده ها به اطلاع عموم نرسیده اند. اما گزارش شده است که این سیگنال پرتویی باریک از امواج رادیویی 980 مگاهرتز است که در آوریل و مه 2019 در تلسکوپ پارکز در استرالیا شناسایی شده است.

تلسکوپ پارکس بخشی از پروژه 100 میلیون دلاری Breakthrough Listen برای شکار سیگنال های رادیویی از منابع تکنولوژیکی فراتر از منظومه شمسی است. سیگنال 980 مگاهرتز یک بار ظاهر شد و دیگر هرگز شناسایی نشد. این فرکانس از آن جهت مهم است که همانطور که ساینتیک آمریکن اشاره می کند ، باند امواج رادیویی معمولاً فاقد سیگنال های صنایع دستی و ماهواره های ساخته شده توسط انسان هستند.

دستیابی به موفقیت شنیدن سیگنال های رادیویی غیر معمول در همه زمان ها – بین منابع زمینی ، خروجی رادیوی طبیعی خورشید و منابع طبیعی فراتر از منظومه شمسی یک راه تازه ای را در کشف ناشناخته ها باز می کند.

اما به نظر می رسد که این سیگنال مستقیماً از سیستم پروکسیما قنطورس آمده است و فقط 4.2 سال نوری از زمین فاصله دارد. حتی شگفت آورتر: گزارش شده است که سیگنال در حین مشاهده اندکی جابجا شده است ، به شکلی که شبیه تغییر ناشی از حرکت یک سیاره است. پروکسیما قنطورس دارای یک جهان سنگی شناخته شده 17 درصد بزرگتر از زمین و یک غول گازی شناخته شده است.
گاردین به نقل از یک منبع ناشناس با دسترسی آشکار به داده های موجود در این سیگنال گفت: “این اولین مورد جدی برای ارتباطات بیگانه از زمان” Wow! Signal “است ، یک سیگنال رادیویی معروف که در سال 1977 کشف شد و همچنین شبیه یک علامت فنی بود.

اما گاردین گوشزد کرد که این سیگنال “به احتمال زیاد ریشه ای زمینی هم دارد.”

صوفیا شیخ از دانشگاه ایالتی پن ، که تجزیه و تحلیل سیگنال دستیابی به یک موفقیت را گوشزد می کند ، هیجان خود را در مورد آن مخفی نکرده و ابراز می کند: “این هیجان انگیزترین سیگنالی است که ما در پروژه Breakthrough Listen پیدا کرده ایم.

یک چالش ذاتی در جستجوی ارتباطات بیگانه این است که هیچ کس نمی داند چگونه بیگانگان ممکن است با ما ارتباط برقرار کنند و هیچ کس از همه منابع طبیعی بالقوه امواج رادیویی در جهان اطلاع درستی ندارد. بنابراین وقتی سیگنالهایی می رسد که حتی به طرز قابل قبولی به نظر تکنولوژیکی بوده و با توضیحات طبیعی ساده ای همراه نیستند ، جستجوی بیگانگان وسوسه انگیز خواهد بود.

تاکنون هیچ داده ای در مورد این سیگنال عمومیت ندارد و احتمالاً حتی وقتی علنی شود هیچ پاسخ قانع کننده ای نخواهد داشت.

پیام بگذارید