اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی خارجی در‌ دستورکار نیست

در روزهای اخیر مطالبی به اسم «طرح صیانت از حقوق‌کاربران در فضای مجازی» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که طبق گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس‌، با طرح این کمیسیون بسیار متفاوت است.

0

به گزارس تماس نیوز از فارسبررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس در مورد رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، در هفته جاری، بار دیگر طرح قدیمی «صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی» را بر سر زبان ها انداخته است. اما نسخه‌ای از این طرح در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که با انتقادهای فراوانی روبه رو شده است. نسخه‌ای که بنظر می‌رسد قدیمی است و با آنچه در دستور کار مجلس قرار گرفته، بسیار متفاوت است.

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فارس در این خصوص گفت: مطالبی که درباره طرح کمیسیون فرهنگی مجلس در فضای مجازی و برخی از رسانه ها مطرح می شود، هیچ نسبتی با واقعیت طرح این کمیسیون ندارد.

وی افزود: این طرح هنور در مرحله تدوین است و با همکاری کارشناسان متخصص مرکز پژوهش های مجلس در حال تهیه است.

حجت‌الاسلام نصیرایی تصریح کرد رویکرد اصلی این طرح، تقویت شبکه های اجتماعی بومی است و هیچ بحثی درباره مسدودسازی شبکه های اجتماعی خارجی در آن مطرح نیست.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز امروز در واکنش به خبرهای منتشر شده در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در رسانه‌ها گفته: این طرح  اکنون در حال بررسی بوده و هنوز به قانون تبدیل نشده است.

وی تصریح کرد: مدافع حقوق مردم هستیم و قانونی مغایر با منافع مردم را تصویب نخواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/TI6oW QR:  سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی خارجی در‌ دستورکار نیست

منبع فارس
پیام بگذارید