سرویس تبلیغات گوگل AdSense؛ ابزار جدید هکرها برای باجگیری

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

بسیاری از سایت های اینترنتی از طریق سیستمی به نام گوگل AdSense کسب درآمد می کنند. در این سرویس بنری تبلیغاتی از سوی گوگل برای وب مسترها ارسال می شود که با نمایش آن در سایت خود به کسب درآمد می پردازند. سطح درآمد در این طرح به تعداد نمایش بنر و یا تعداد  کلیک ها روی آن بستگی دارد.

گوگل برای جلوگیری از افزایش غیرواقعی بازدید بنرها سیستمی هوشمند را توسعه داده که در صورت تشخیص ترافیک غیرواقعی حساب AdSense سایت را غیرفعال کرده و هیچ پولی را به آنها پرداخت نمی کند.

هکرها هم برای تهدید سایت ها به همین حربه روی آورده اند. آنها مدعی شده اند که در صورت عدم پرداخت باج درخواستی سیلی از بات ها را به سوی سایت مورد نظر روانه می کنند که ترافیکی با نرخ بازگشت ۱۰۰ درصدی (خروج بات از سایت پس از بازدید یک صفحه که از نظر گوگل هرچه کمتر باشد بهتر است) و هزاران IP متغیر ایجاد می کنند که باعث تعلیق حساب AdSense می شود.

مهاجمان حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و مدعی شده اند که پس از تعلیق اولیه هم دست از سر قربانی برنداشته و به محض رفع آن دوباره به سراغ سایت می آیند چرا که گوگل در صورت تکرار ترافیک ساختگی سایت را برای همیشه از درآمدزایی به واسطه AdSense محروم می کند.

banner

هرچند این تهدیدات در عمل ثابت نشده اما با توجه به سازوکار گوگل چندان دور از ذهن هم به نظر نمی رسد. گوگل در واکنش به انتشار این خبر از وجود مکانیزم هایی در سیستم تبلیغاتی خود برای جلوگیری از چنین حملاتی خبر داده. این شرکت همچنین به وبمسترها توصیه کرده از پرداخت باج هنگفت خودداری کنند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi