سوئ استفاده هکرها از شیوع COVID-19

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

خیلی تعجب نکنید. هربار که یک خبر مهم ، یک رویداد جهانی یا حتی رویدادهای معمولی ملی در کشورها رخ می دهد ، هکرها از این فرصت استفاده می کنند و به قربانیان مورد نظر حمله می کنند. در این بین اخبار ناشی از ترس و وحشت کره زمین از شیوع، آنها را مستثنی نکرده است

چندین موسسه امنیت سایبری اعلام کرده اند که حملات زیادی علیه طیف وسیعی از اهداف صورت گرفته است. این در حالیست که بخش های بزرگی از کره زمین در اثر شیوع کرنو ویروس در حال خاموشی است. سازمان بهداشت جهانی در گزارش وضعیت پنجشنبه گذشته گفت که کرونا ویروس منجر به آلوده شدن ۱۲۵۰۰۰ نفر و ۴۶۱۳ مورد فوت شده است.

FireEye می گوید که در تبلیغات هدفمند شکارچی هکرها در چین ، کره شمالی و روسیه برای ارائه بدافزارها بالا بوده است. بن خوان ، مدیر ارشد واحد تجزیه و تحلیل اطلاعات FireEye ، گفت که کمپین هایی از سمت هکرها بوجود آمده اند تا از کروناویروس به عنوان یک فریب برای به خطر انداختن رایانه قربانیان خود استفاده کنند.

Recorded Future همچنین تعدادی از مجرمان سایبری را که از coronavirus استفاده می کنند برای گسترش تعدادی از انواع بدافزارها در برابر اهداف سه منطقه که بیشتر تحت تأثیر شیوع COVID-19 در خارج از چین ،یعنی ایالات متحده ، اروپا و ایران بوده، مشاهده کرده است ،محققان دریافتند که برخی از این کمپینها از سازمانهای “قابل اعتماد” مانند سازمان بهداشت جهانی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده برای آلوده کردن قربانیان خود تقلید می کنند.

banner

 Check Point که ماه گذشته تعدادی از کمپین های ضد ویروسی با مضمون coronavirus را پیدا کرده بود ، اکنون می گوید این کمپین مخرب جدید با استفاده از ترس از شیوع به صورت ناخواسته یک تروجان قدرتمند دسترسی از راه دور را طراحی کند تا بتواند کنترل کامل رایانه یک قربانی رادر دست بگیرد. محققان می گویند که مهاجمان از coronavirus به عنوان پوششی برای گسترش بدافزارها استفاده می کنند.

شرکت امنیتی ایمیل Agari به TechCrunch گفت که مدارکی در مورد آنچه که به نظر می رسد اولین مورد از حمله سازش نامه الکترونیکی کسب و کار با موضوع coronavirus است.

این در حالی است که آگاری گفته است که چندین ایمیل مرتبط با کورونا ویروس برای تحویل هرزنامه ، سرقت اطلاعات و آلوده شدن قربانیان به بدافزار را شناسایی کرده است.

محققان امنیتی در تلاشند تا شاخصه های فعلی موجود در بدافزارها را شناسایی و تشخیص دهند. و تا زمانی که تهدیدات ناشی از کروناویروس باقی بماند ، خطر نفوذ هکرها نیزخواهد بود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi