اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

سوفیا، ربات انسان نمایی که از دل کرونا خلق شده است.

0

هونگ کنگ (رویترز) – سوفیا هنگام بازدید از آزمایشگاه خود در هنگ کنگ می گوید: “روبات های اجتماعی مانند من می توانند از بیماران یا افراد مسن مراقبت کنند.” “من حتی در شرایط دشوار می توانم به برقراری ارتباط ، درمان و ارتباطات اجتماعی کمک کنم.”

از زمان رونمایی در سال 2016 ، سوفیا – ربات انسان نما – و اکنون که دنیا با ویروس جان سختی دست و پنجه نرم می کند شرکت سازنده آن افق و چشم انداز جدیدی دارد: تولید انبوه ربات ها تا پایان سال 2021.

شرکت هانسون رباتیک ، مستقر در هنگ کنگ ، گفت چهار مدل از جمله سوفیا در نیمه اول سال 2021 شروع به کار کردن در کارخانه ها می کنند ، همانطور که محققان پیش بینی می کنند همه گیری کروناویروس فرصت های جدیدی را برای صنعت رباتیک ایجاد کرده است.

دیوید هانسون ، بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت ، كه در آزمایشگاه خود با سر ربات محاصره شده است ، گفت: “دنیای COVID-19 برای ایمن سازی مردم به اتوماسیون بیشتر و بیشتری نیاز خواهد داشت.

هانسون معتقد است راه حل های رباتیک برای شیوع همه گیر محدود به مراقبت های بهداشتی نیست ، بلکه می تواند به مشتریان در صنایعی مانند خرده فروشی و خطوط هوایی نیز کمک کند.

وی افزود: “ربات های سوفیا و هانسون با شباهت به انسان بسیار منحصر به فرد هستند.” “این می تواند در مواقعی که افراد به شدت وحشت زده و از لحاظ اجتماعی منزوی هستند بسیار مفید باشد.”

هانسون گفت كه او قصد دارد “هزاران” روبات بزرگ و كوچك را بدون ارائه تعداد مشخص در سال 2021 بفروشد. او افزود که اگرچه این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است ، اما همه گیری می تواند رابطه بین انسان و روبات را تسریع کند.

هانسون رباتیک در حال راه اندازی رباتی در سال جاری به نام Grace است که برای بخش بهداشت و درمان تولید شده است.

محصولات دیگر فعالان بزرگ صنعت نیز به مبارزه با همه گیری کمک می کنند. ربات SoftBank Robotics ’Pepper برای شناسایی افرادی که ماسک ندارند استفاده شده است. در چین ، شرکت رباتیک CloudMinds در هنگام شیوع ویروس کرونا در ووهان به راه اندازی بیمارستان صحرایی تحت نظارت ربات ها کمک کرد.

استفاده از روبات قبل از همه گیری در حال افزایش بود. طبق گزارشی از سوی فدراسیون بین المللی رباتیک ، فروش جهانی ربات های با خدمات حرفه ای در سال های 2018 تا 2019 با 32٪ جهش به 11.2 میلیارد دلار رسیده است.

برخی از انسانها ممکن است از قرار دادن رباتها در چنین نقشهای حساس احتیاط کنند.  سوفیا در پاسخ به سوالی که آیا مردم باید از رباتها بترسند ، جواب داد

“کسی می گفت:” ما ترس از چیزی نداریم از خود!! “.

پیام بگذارید