شبکه های اجتماعی ملزم به گزارش پست های نفرت پراکنی به پلیس شدند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از آسوشیتدپرس، اعضای کابینه دولت آلمان لایحه ای را تصویب کردند که براساس آن شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب باید پست های حاوی نفرت پراکنی را به پلیس گزارش کنند.

طبق لایحه مذکور، پست های تبلیغاتی برای احزاب راستگرای رادیکادل، پست های نمایش دهنده خشونت، قتل یا تهدید تجاوز، پست هایی که نشان می دهند فردی در حال آماده شدن برای حمله تروریستی است و پست های حاوی تصاویر مربوط به کودک آزاری باید از سوی شرکت های اینترنتی برچسب گذاری و مشخص شوند.

به این ترتیب در قانون مذکور مصداق مجرمانه سخنان نفرت پراکنی گسترده تر می شود و تهدید به تجاوز یا تخریب اموال را نیز در برمی گیرد.

البته قانون مذکور باید توسط پارلمان این کشور نیز تصویب شود.

banner

در حال حاضر شبکه های اجتماعی موظفند چنین پست هایی را پاک کنند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi