شروع به کار«چت بات» ضد کرونای سازمان جهانی بهداشت در واتس اپ

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز، در ادامه راه اندازی مرکز اطلاعات جدید COVID-19 در اوایل این هفته ، WhatsApp همچنین از راه اندازی چت بات جدید ، ایجاد شده در رابطه با سازمان بهداشت جهانی خبر داده است و این امکان را می دهد تا ۲ میلیارد کاربر برنامه به اطلاعات دقیق و به موقع در مورد همه گیر کوروی ویروس دسترسی پیدا کنید.

این سرویس جدید که استفاده رایگان دارد ، به منظور پاسخگویی به سؤالات عموم در مورد Coronavirus و ارائه اطلاعات سریع ، قابل اعتماد و رسمی و آخرین آمار و گزارش های وضعیت به صورت ۲۴ ساعته در سرتاسر جهان طراحی شده است. ”

برای استفاده از این سرویس ، کاربران WhatsApp می توانند شماره (+۴۱ ۷۹ ۸۹۳ ۱۸۹۲) را در مخاطبین تلفنی خود ذخیره کنند ، سپس کلمه “سلام” را در یک پیام WhatsApp ارسال کنند. سپس ربات از طریق مجموعه ای از سؤالات پاسخ خواهد داد ، پرس و جوهای کلیدی و اطلاعات موثق برخی از شایعات و اطلاعات نادرست در مورد شیوع این بیماری را که از طریق برنامه های اجتماعی و پیام رسانی گسترش یافته است ، برطرف می کند.

banner

در واقع ، گزارش های مختلف واتس اپ را به عنوان منبع اصلی چنین کمپین هایی معرفی کرده اند.

طبق گزارشی جدید در Guardian ، رمزگذاری نهایی و واتس اپ ، و دسترسی گسترده ، آن را به گزینه ای برای بسیاری از کارزارهای اطلاعاتی غلط تبدیل کرده است ، از “درمان های دروغین” گرفته تا مداخله نظامی تا تبدیل یک زمین داخلی فوتبال به یک اجاق گاز غول پیکر برای پختن لازانیا برای نیازمندان!

این گزارش می افزاید: “بیشتر شبکه های اجتماعی سنتی مانند فیس بوک و موتورهای جستجو مانند گوگل تلاش های اساسی برای سرکوب اطلاعات نادرست از کروناویروس انجام داده اند ، اما پیام ها در واتس اپ رمزگذاری و غیرقابل کشف است و این بدان معنی است که ادعاها می توانند توسط ده ها میلیون نفر بدون واقعیت مشاهده شوند. یک ناظم فیسبوک می تواند یک پست عمومی را که قوانین سرویس ها را نقض می کند حذف کند ، اما رمزگذاری در WhatsApp به این معنی است که هیچ کس غیر از افراد درگیر در مکالمه نمی تواند مطالبی را که مشترک است مشاهده کند و به آن اعتماد کند. افراد مکالمات خود را به صورت خودمختار اداره می کنند. ”

واتس اپ تاکنون برنامه پیشرو پیام رسانی در بسیاری از مناطق است و به ویژه در بازارهای در حال توسعه محبوب است. به این ترتیب ، امکان دسترسی به اطلاعات دقیق از طریق برنامه برای محدود کردن گسترش COVID-19 ضروری است.
این گزارش در پایان اظهار امیدواری کرده و افزوده است: این chatbot جدید راهی برای افشای اطلاعات غلط پیش برود. همچنین واتس اپ در حال مذاکره با NHS در انگلیس برای ایجاد یک ابزار چت بات مشابه است.

ربات جدید WHO Health Alert در ابتدا به زبان انگلیسی راه اندازی شده است ، اما طی چند هفته آینده به زبان های عربی ، چینی ، فرانسوی ، روسی و اسپانیایی نیز عرضه می شود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi