شرکت ال جی از بازار گوشی های هوشمند خارج می شود

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
گوشی LG

مدیر عامل شرکت تأیید می کند که این شرکت در حال آماده سازی برای تغییر در تجارت تلفن های هوشمند با ضرر است. ال جی الکترونیکس ممکن است پس از از دست دادن حدود ۵ تریلیون وون (۴.۵ میلیارد دلار) طی ۵ سال گذشته از تجارت تلفن های هوشمند خارج شود.

مدیر عامل این شرکت Kwon Bong-seok روز چهارشنبه پیامی را به کارمندان ارسال کرد که به تغییر بزرگی در عملکرد بخش گوشی های هوشمند اشاره دارد.

وی گفت: “صرف نظر از هرگونه تغییر در جهت فعالیت تجاری تلفن های هوشمند ، اشتغال ادامه خواهد یافت ، بنابراین جای نگرانی نیست.”

یک مقام ال جی توضیح داد: “از آنجا که رقابت در بازار جهانی دستگاه های تلفن همراه شدیدتر شده است ، زمان آن فرا رسیده است که LG بهترین انتخاب را انجام دهد.” “این شرکت در حال بررسی کلیه اقدامات ممکن از جمله فروش ، برداشت و کوچک سازی تجارت تلفن های هوشمند است.”

banner

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت ممکن است در حال آماده سازی برای کوچک سازی یا برچیدن واحد تجاری دستگاه های تلفن همراه خود باشد.

شایعات می گوید ، حدود ۶۰ درصد از کارکنان آنجا منتقل می شوند و به واحدهای تجاری دیگر شرکت یا سایر شرکتهای وابسته ال جی منتقل می شوند. علیرغم تیزر تبلیغاتی شگفت انگیز تلفن هوشمند با صفحه نمایش قابل رول در نمایشگاه فناوری CES امسال ، برخی از رسانه های محلی گزارش دادند که ال جی سه شنبه اعلامیه مهمی در مورد بخش تلفن های هوشمند خود ارائه می دهد.

این اولین بار نیست که ال جی مورد چنین شایعاتی قرار می گیرد ، زیرا از سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفت تا برون سپاری تولید تلفن های ارزان قیمت و میان رده خود را گسترش دهد.

در آن زمان ، این تولید کننده تلفن شایعات را تکذیب کرد و توضیح داد که در حال افزایش حجم تولید اصلی توسعه در تلاش برای افزایش کارایی در تولید و کاهش هزینه ها در واحد تجاری ضرر ده است.

تولید اصلی (یا طراحی) که به عنوان ODM شناخته می شود ، به روشی تولیدی اطلاق می شود که تولیدکنندگان قراردادی محصول خاصی را همانطور که مشخص شده طراحی ، تولید و عرضه می کنند.

با توجه به اینکه سامسونگ الکترونیک سال گذشته نیز در تلاش بود تا سفارشات گوشی های هوشمند ODM را افزایش دهد ، استراتژی LG قابل قبول به نظر می رسید.

کوون ، مدیر عامل شرکت ال جی الکترونیکس، هنگامی که در ژانویه ۲۰۲۰ روی کار آمد ، قول داد تا سال ۲۰۲۱ در تجارت تلفن های هوشمند تحولی ایجاد کند.

کوون در مراسمی به مناسبت روز الکترونیک و فناوری اطلاعات در دسامبر به خبرنگاران گفت: “این شرکت با کاهش هزینه ها سودآوری تجارت تلفن های هوشمند را بهبود می بخشد.”

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi