شرکت اینترنتی چینی ماهواره خود را راه اندازی می کند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

یک شرکت اینترنتی چینی به نام Bilibili به زودی اولین شرکت در این کشور خواهد شد که ماهواره خود را راه اندازی می کند. به گفته این شرکت ، این یک ماهواره آموزشی نامیده می شود که “با هدف الهام بخشیدن به حس شگفتی و کنجکاوی در دنیای علمی در بین جوانان در چینی” راه اندازی شده است.

نوار پرتاب ماهواره ها به فضا به سرعت به لطف فناوری مینی ماهواره و میکرو ماهواره ، که باعث کاهش اجزای کوچک و گسترش تجهیزات سنجش مربوط به ظهور رایانه های موبایل می شود ، به سرعت در حال گسترش است. با وجود شرکتهای خصوصی مانند iSpace در چین که خدمات بارگذاری فضا را ارائه می دهند ، شرکت ها و سازمان ها هرگز دسترسی بیشتری به جهان فراتر از سیاره ما نداشته اند.
ماهواره های کوچک و خصوصی نیز چشم اندازهای جدیدی را در مورد کره زمین و کیهان و همچنین دسترسی به فناوری که قبلاً قلمرو دولت ها بود به پیش چشم راه می اندازند. آنها همچنین به شرکتها در ارائه خدمات و مطالب قابل قبول برای کاربران نهایی کمک می کنند.

به اصطلاح Satellite Video Bilibili برای تولید فیلم های سفارشی بر اساس درخواست کاربران بیلیبیلی استفاده خواهد شد. این شرکت همچنین در نظارت بر حوادث ، محتوای آموزشی مربوط به فضا و هوانوردی را از طریق یک حساب رسمی بیلیبیلی ، که به طور مستقیم راه اندازی ماهواره را در اواخر ماه ژوئن پخش می کند ، تولید می کند.
این ماهواره از فناوری تصویربرداری سه بعدی برخوردار است و ضمن ضبط تصاویر با وضوح بالا در ۵۰۰ کیلومتر بالاتر از زمین ، ۱۵ بار در روز حرکت خواهد کرد. این ماهواره علاوه بر مناظر زمینی مانند شهرهایی که در شب روشن می شوند ، شفق قطبی را نیز شکار کرده و اجسام آسمانی دیگری از جمله ماه و زحل را نیز مشاهده می کند.

ماهواره Bilibili Bilibili از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan چین در مغولستان مرکزی پرتاب خواهد شد که در حال حاضر در جهت آماده‌سازی برای پرتاب آزمایش شده‌است. این سخت‌افزار توسط تکنولوژی ماهواره‌ای چانگ Guang ایجاد شد و حدود ۱۷۲ کیلوگرم وزن داشت. این کار دو دوربین بار مفید با کارایی بالا را حمل خواهد کرد.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi