اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شرکت وان وب 36 ماهواره اینترنتی را از قزاقستان به مدار زمین فرستاد

0

به گزارش تماس نیوز از رویترز، پخش زنده عملیات پرتاب نشان داد که شرکت فناوری OneWeb مستقر در بریتانیا روز دوشنبه 36 ماهواره ارتباطی را از کیهان بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب کرد.

OneWeb به عنوان بخشی از برنامه های خود برای ارائه دسترسی جهانی به اینترنت پرسرعت، ماهواره هایی را به مدار زمین پرتاب کرده است.

این شرکت در وب‌سایت خود گفت: «راه‌اندازی شماره ۱۲ نشان‌دهنده آخرین راه‌اندازی از یک دنباله هشت پرتاب است که در سال ۲۰۲۱ توسط OneWeb با شرکای راه‌اندازی Arianespace برنامه‌ریزی شده است». شرکت خدمات پرتاب جهانی فرانسوی Arianespace، Oneweb و آژانس فضایی روسیه Roscosmos همگی این پرتاب را بصورت مستقیم پخش کردند.

در اوایل سال جاری، OneWeb اعلام کرد که پرتاب از خاور دور روسیه به آن امکان می دهد ارتباط را در هر نقطه شمالی از عرض جغرافیایی 50 درجه ارائه دهد.

OneWeb بریتانیا، آلاسکا، شمال اروپا، گرینلند، ایسلند، قاره ایالات متحده، دریاهای قطب شمال و کانادا را به عنوان مناطقی که باید ارتباط کامل داشته باشند، فهرست کرده است.

خبرگزاری اینترفاکس گفت ماهواره‌هایی که با موشک سایوز-2.1b پرتاب شده‌اند، به‌صورت مرحله‌ای از هم جدا می‌شوند.

وان وب پرتاب های خود را در دسامبر گذشته پس از خروج از ورشکستگی با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری از سوی کنسرسیومی متشکل از دولت بریتانیا و Bharti Enterprises هند، صاحبان جدید آن، از سر گرفت.

همچنین سرمایه گذاری از سوی Softbank ژاپن و Eutelsat Communications و تامین مالی بیشتر از Bharti دریافت کرده است. OneWeb در مجموع سرمایه ای بالغ بر 2.4 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

پیام بگذارید