اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شناسائی مبتلایان به کرونا ویروی با “پهباد شیوع”

0

اگر در آینده ای پرواز هواپیمای بدون سرنشین را در اطراف خودتان مشاهده کنید ، می تواند به دنبال شواهدی از COVID-19 باشد.

به گزارش تماس نیوز و به نقل از نیو اطلس ،دانشگاه استرالیا جنوبی (UniSA) و متخصص فناوری هواپیماهای بدون سرنشین مستقر در کانادا Draganfly Inc برای تهیه یک سکوی “پهپاد همه گیر” که از سنسورهای ویژه و دید رایانه ای برای یافتن افراد مبتلا به بیماری های تنفسی عفونی استفاده می کند ، همکاری کرده اند.

یكی از عمده ترین مشكلات كنترل بیماری همه گیر مانند ویروس COVID-19 ، یافتن اینكه چه كسی به این ویروس مبتلا شده است و شیوع گسترده آن است. یکی از راه های انجام این کار ، جستجوی افرادی است که علائم را نشان می دهند. با این حال ، درخواست از جمعیت یک شهر کامل برای گرفتن درجه حرارت ، کاری بس دشوار است ، بنابراین یک تیم از UniSA به رهبری پروفسور جاوا چاهل رئیس دفاع سیستم های حسگر در حال انتخاب الگوریتم های سنجش از دور و رایانه ای است.

به گفته این تیم ، پهپاد جدید قادر به نظارت بر درجه حرارت ، ضربان قلب و  تنفس شخص است. همچنین می تواند عطسه و سرفه را تشخیص دهد.

این فناوری در ابتدا در سال 2017 توسط Chahl ، Ali Al-Naji و Asanka Perera هنگام نمایش توانایی اندازه گیری ضربان قلب و تنفس ، تجزیه و تحلیل حرکات انسانی برای تشخیص سرفه و عطسه در فاصله 10 متر (33 فوت) با استفاده از فیلم های این پهباد بدون سرنشین و در فاصله 50 متری (165 فوت) از دوربین های ثابت انجام شد. . چاه می گوید که میزان تشخیص کاملاً مناسب نیست ، اما این یک ابزار عملی برای دیدن وجود بیماری در بین جمعیت است.

این فناوری علاوه بر غربالگری برای عفونت های ویروسی ، برنامه هایی مانند نظارت بر نوزادان تازه متولد شده یا کاربرد در مناطق جنگی و بلایای طبیعی نیز دارد.
چاه می گوید: “اکنون ، به طرز تکان دهنده ای ، ما نیاز فوری و استفاده از آن برای کمک به نجات جان انسان ها در بزرگترین فاجعه سلامتی جهان در 100 سال گذشته را تجربه می کنیم.”

پیام بگذارید