اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شکایت ترامپ از گوگل، فیس بوک و توئیتر

0

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ روز چهارشنبه گفت که علیه گوگل ، فیس بوک ، توییتر و مدیران عامل آنها را به اتهام سانسور علیه او شکایت کرده است.

این سه دادخواست که به طور خاص مدیر عامل گوگل سوندار پیچای ، مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ و مدیر عامل توئیتر جک دورسی را نام می برد ، پس از ممنوعیت ترامپ از سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی در اوایل سال جاری انجام می شود. کانال های فیس بوک ، توییتر و یوتیوب متعلق به گوگل، ترامپ را در پی آشوب مرگبار کاپیتول آمریکا در 6 ژانویه ، با اشاره به نگرانی های وی برای ایجاد خشونت فزاینده، ممنوع کردند.
دادخواست هایی که ادعای سانسور دارند و استدلال می کنند شرکت های رسانه های اجتماعی با حذف پست ها یا ممنوعیت استفاده از کاربران ، اصلاحیه اول را نقض می کنند ، بارها توسط دادگاه های سراسر آمریکا رد شده است.

در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی ، ترامپ گفت که این دادخواست ها جبران خسارت مجازاتی و “توقف فوری سانسور غیرقانونی و شرم آور شرکت های رسانه های اجتماعی بر مردم آمریکا” است. وی همچنین به استفاده سیستم عاملها از بند 230 قانون ارتباطات اشاره کرد ، كه حمایت قانونی از شركتها نسبت به آنچه در سایتهای آنها پست می شود ، ارائه می دهد

توییتر ترامپ را در ژانویه برای همیشه ممنوع کرد. یوتیوب در ابتدا ترامپ را در ژانویه به حالت تعلیق درآورد و بعداً اعلام كرد كه تعلیق وی را هنگامی كه شركت تشخیص داد “خطر خشونت كاهش یافته” ، محدود می كند.

فیس بوک در ابتدا مانع ترامپ در ژانویه شد اما سپس آن تصمیم را برای بررسی به هیئت نظارت خود ارسال کرد. در ماه ژوئن ، هیئت نظارت بر فیس بوک حکم داد که ترامپ حداقل به مدت دو سال از حضور در شبکه اجتماعی و همچنین اینستاگرام محروم است. پس از آن دوره ، فیس بوک بررسی خواهد کرد که آیا “خشونت ، محدودیت در اجتماعات مسالمت آمیز و سایر عوامل ناآرامی مدنی” کاهش یافته است تا تعیین کند آیا ترامپ اجازه ارسال مجدد پست را دارد یا خیر.

تصمیمات این شرکت های فناوری برای برکناری ترامپ از سیستم عامل های خود موجب انتقاد محافظه کاران شد که می گویند پلتفرم هایی مانند فیس بوک و توییتر سخنرانی سیاسی را که با آن موافق نیستند سانسور می کنند. فیس بوک ، توییتر و گوگل این ادعا را رد کرده اند.

حامیان ترامپ بدون دسترسی به شبکه های اجتماعی معروف ، در حال بررسی امکان دیگری هستند که می توانند به صورت آنلاین جمع شوند. گفته می شود جیسون میلر ، مشاور ارشد ترامپ ، پشت سر یک برنامه رسانه های اجتماعی به نام Gettr است که خود را به عنوان “یک شبکه اجتماعی غیر مغرضانه برای مردم در سراسر جهان” معرفی می کند. این برنامه آخر هفته برای مدت کوتاهی هک شد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/rdJq QR:  شکایت ترامپ از گوگل، فیس بوک و توئیتر

پیام بگذارید