شیائومی و اوپو تراشه های گوشی های هوشمند ۵G خود را از همین امسال معرفی می کنند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
تراشه

طبق گزارش  Digitimes ، دو فروشنده چینی شیائومی و اوپو، تراشه های داخلی ۵G 6GHz خود را از اواخر سال ۲۰۲۱ تا اوایل ۲۰۲۲ معرفی می کنند. سازنده مستقر در شانگهای Unisoc نیز در توسعه پردازنده های تلفن های هوشمند خود به دو شرکت فوق می پیوندد.

این خبر به دلیل افزایش سرمایه گذاری های چین در فضای نیمه هادی است. این کشور تلاش های خود را برای تولید تراشه در سطح محلی افزایش داده است تا دیگر نیازی به تراشه سازان خارجی نداشته باشد.

بزرگترین تحریم های ایالات متحده در دو سال گذشته باعث شد Huawei به دلیل محدودیتهای اعمال شده، توانایی خود را در تهیه چیپستهای Kirin از TSMC از دست بدهد.فشار هایی از این دست،  باعث شده است که سایر بازیکنان تلفن های هوشمند چینی نیز سرنوشت مشابهی داشته باشند.

البته این اولین بار نیست از ورود فروشندگان چینی به زمین بازی ساخت تراشه شنیده ایم. پیش از این گزارش شده بود که اوپو به اصطلاح “طرح ماریانا” برای تولید چیپست های خود دارد که گفته می شود توسط یک مدیر ارشد سابق کوالکام هدایت می شود. وان پلاس و Realme ، شرکت های خواهر Oppo ، نیز ظاهراً به ابتکار تراشه سفارشی آن پیوسته اند.

banner

شیائومی همچنین به تازگی اولین تراشه پردازش سیگنال تصویر (ISP) ساخته خود را با نام Surge C1 اعلام کرده است که نشان می دهد توانایی تولید تراشه های مستقل موبایل را دارد. اگر این شرکت به زودی یک SoC موبایل ۵G تمام عیار راه اندازی کند ، این دومین تلاش برای ساخت تراشه تلفن پس از تراشه Surge S1 است که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

تراشه های سفارشی همچنین اطمینان می دهند که سازندگان تلفن می توانند دستگاه های خود را برای مواردی مانند مصرف برق و عملکرد کلی بهتر بهینه کنند. با این حال ، انتظار نداشته باشید که آنها تراشه های کوالکام و مدیاتک را مورد استفاده قرار ندهند.

در همین حال ، شرکت های چینی تنها کسانی نیستند که روی تراشه های داخلی کار می کنند. همچنین گفته می شود که گوگل در حال ساخت سیلیکون تلفن های هوشمند سفارشی برای Pixel 6 است. می توانید اطلاعات بیشتر در اینجا بخوانید.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi