اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شیائومی و اوپو تراشه های گوشی های هوشمند 5G خود را از همین امسال معرفی می کنند

0

طبق گزارش  Digitimes ، دو فروشنده چینی شیائومی و اوپو، تراشه های داخلی 5G 6GHz خود را از اواخر سال 2021 تا اوایل 2022 معرفی می کنند. سازنده مستقر در شانگهای Unisoc نیز در توسعه پردازنده های تلفن های هوشمند خود به دو شرکت فوق می پیوندد.

این خبر به دلیل افزایش سرمایه گذاری های چین در فضای نیمه هادی است. این کشور تلاش های خود را برای تولید تراشه در سطح محلی افزایش داده است تا دیگر نیازی به تراشه سازان خارجی نداشته باشد.

بزرگترین تحریم های ایالات متحده در دو سال گذشته باعث شد Huawei به دلیل محدودیتهای اعمال شده، توانایی خود را در تهیه چیپستهای Kirin از TSMC از دست بدهد.فشار هایی از این دست،  باعث شده است که سایر بازیکنان تلفن های هوشمند چینی نیز سرنوشت مشابهی داشته باشند.

البته این اولین بار نیست از ورود فروشندگان چینی به زمین بازی ساخت تراشه شنیده ایم. پیش از این گزارش شده بود که اوپو به اصطلاح “طرح ماریانا” برای تولید چیپست های خود دارد که گفته می شود توسط یک مدیر ارشد سابق کوالکام هدایت می شود. وان پلاس و Realme ، شرکت های خواهر Oppo ، نیز ظاهراً به ابتکار تراشه سفارشی آن پیوسته اند.

شیائومی همچنین به تازگی اولین تراشه پردازش سیگنال تصویر (ISP) ساخته خود را با نام Surge C1 اعلام کرده است که نشان می دهد توانایی تولید تراشه های مستقل موبایل را دارد. اگر این شرکت به زودی یک SoC موبایل 5G تمام عیار راه اندازی کند ، این دومین تلاش برای ساخت تراشه تلفن پس از تراشه Surge S1 است که در سال 2017 معرفی شد.

تراشه های سفارشی همچنین اطمینان می دهند که سازندگان تلفن می توانند دستگاه های خود را برای مواردی مانند مصرف برق و عملکرد کلی بهتر بهینه کنند. با این حال ، انتظار نداشته باشید که آنها تراشه های کوالکام و مدیاتک را مورد استفاده قرار ندهند.

در همین حال ، شرکت های چینی تنها کسانی نیستند که روی تراشه های داخلی کار می کنند. همچنین گفته می شود که گوگل در حال ساخت سیلیکون تلفن های هوشمند سفارشی برای Pixel 6 است. می توانید اطلاعات بیشتر در اینجا بخوانید.

پیام بگذارید