با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

صنعت تراشه های ایالات متحده از دولت بایدن خواستار تأمین بودجه کارخانه ها شدند

0 0

به گزارش تماس نیوز از رویترز، گروهی از شرکت های تراشه سازی ایالات متحده روز پنجشنبه با ارسال نامه ای به رئیس جمهوری ایالات متحده ، از وی خواستار تهیه “بودجه قابل توجه برای مشوق های تولید نیمه هادی” به عنوان بخشی از برنامه های بهبود اقتصادی و زیرساختی وی شد.

مدیران ارشد شرکت های بزرگ آمریکایی مانند Intel Corp ، Qualcomm Inc ، Micron Technology Inc و Advanced Micro Devices Inc این نامه را امضا کرده اند.

این در حالی است که کمبود تراشه جهانی خطوط کارخانه را در شرکت فورد موتور و شرکت جنرال موتورز به حالت تعطیلی درآورده است ، مدیران خودروسازان ضررهای میلیاردی را پیش بینی کرده اند و تهیه تراشه های  تجهیزات کوچک مانند  کنسول های بازی معروف مانند Microsoft Corp’s Xbox و Sony Corp’s Playstation را  سخت کرده است.

این نوع تراشه ها بیشتر در کشورهایی مانند تایوان و کره جنوبی تولید می شوند که بر این صنعت مسلط شده اند. در این نامه که توسط انجمن صنعت نیمه هادی ارسال شده ، آمده است که سهم ساخت نیمه هادی ایالات متحده از 37٪ در سال 1990 به 12٪ در سال 2021 کاهش یافته است.

این گروه افزوده است: “این بیشتر به این دلیل است که دولت های رقبای جهانی ما مشوق ها و یارانه های قابل توجهی را برای جذب تاسیسات تولید نیمه هادی جدید ارائه می دهند ، در حالی که ایالات متحده این کار را نمی کند.”

کنگره آمریکا سال گذشته یارانه هایی را برای تولید تراشه و تحقیقات نیمه هادی صادر کرد ، اما قانون گذاران باید در مورد میزان تأمین بودجه تصمیم بگیرند. گروه تراشه های ایالات متحده از بایدن خواست تا چنین بودجه ای را به صورت کمک های بلاعوض یا اعتبارات مالیاتی فراهم کند.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه