ضرورت یادگیری کدنویسی توسط کودکان

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
ضرورت یادگیری کدنویسی توسط کودکان

یادگیری کدنویسی و کدزنی ، صرف نظر از مسیری که کودک انتخاب می کند ، امروزه بسیار مهم است. تحقیقات به ما نشان می دهد که این دانش در هر شغلی مهم خواهد بود. من به عنوان یک متخصص زن در فناوری و مادر یک پسر ۱۰ ساله کاملاً از اهمیت حیاتی آن در زندگی شغلی و شخصی خود آگاه هستم. کد نویسی سواد لازم در این عصر فناوری است.

کدنویسی رایانه بخشی از همه چیز همگان است و در جای جای جهان پیرامون ما وجود دارد. نوآوری علمی و فناوری، سنگ بنای سیستم اقتصادی جهانی ما هستند. اقتصاد ، رفاه ما … همه چیز به آن بستگی دارد.

این موضوع فقط در زمینه های مرتبط با فناوری مهم نیست. کدنویسی در تولید، مراقبت های بهداشتی ، کشاورزی و … امری حیاتی است. در واقع هر صنعتی یک جزء کدنویسی دارد. سوالی که باقی می ماند این است که “چرا؟” اما “چگونه؟” چگونه می توانم به فرزندم الهام بخش یادگیری کد نویسی باشم؟، چه زمانی باید شروع کنم و چه این امر چه مزایایی دارد؟

چگونه می توانم شروع کنم؟

banner

این وظیفه والدین است که علایق کودکان را راهبری کرده و به آنها در پرورش مهارتهای زندگی کمک کند. فلسفه شخصی من این است که شروع به برنامه نویسی زودهنگام کودکان می کنم و آن را برای کودک، سرگرم کننده می کنم!

همانطور که همه ما می دانیم ، یادگیری با روش انجام کار، بسیار تأثیرگذار است. کودکان ذاتاً کنجکاو هستند و عاشق کاوش، آنها عاشق کشف هستند … چیزها را برمی دارند ، بررسی می کنند ، بو می کنند ، لمس می کنند و می پرسند این چیه؟

برنامه نویسی کد زدایی

کدنویسی آسانتر از آن است که فکر می کنید! درک برنامه نویسی برای کودکان بسیار آسان است و بنابراین ، پس از یک معرفی مختصر و برخی بررسی ها ، مهارت های ابتدایی را می توان در کودک متبلور ساخت.

این دانش اولیه به کودکان کمک می کند تا در مقابل مصرف منفعلانه با فناوری اطراف خود ارتباط برقرار کنند. از طریق این تسلط سریع ، آنها اعتماد به نفس خود را پیدا می کنند. اعتماد به نفس بیشتر کودکان ، آنها را ترغیب می کند که در آموزش کدنویسی بیشتر تلاش کنند و بیشتر بیاموزند.

کدنویسی خلاقیت را توسعه  و گسترش می دهد

واقعیت این است که فناوری قرار است در آینده با سرعت بسیار زیادی تکامل یابد(همینک نیز این واقعیت شروع شده است) ، اما مجموعه مهارتهایی که کودک از طریق یادگیری کدنویسی ایجاد می کند، برای تمامی عمر او وجود دارد. کودکان با آزمایش و اشتباه ، خلاقیت را پرورش می دهند. آنها از طریق آموزش کدنویسی می آموزند که برای انجام کاری، براه های فراوانی وجود دارد. و این حقیقت آنها را به تلاش بیشتر مجاب می کند.

یکی از نقل قول های مورد علاقه من از مارگارت مید است: “باید به کودکان یاد داد که چگونه فکر کنند ، نه اینکه به چه چیزی فکر کنند.” کدنویسی به کودکان می آموزد که چگونه فکر کنند!

کدنویسی مانند یادگیری یک زبان جدید است

یادگیری زبان جدید و روش دیگری برای برقراری ارتباط به کودکان می آموزد. برای کودک بسیار جالب است که یاد بگیرد چگونه مستقیماً با فناوری اطرافش ارتباط برقرار کند. همانند یادگیری هر زبانی ، کودکان نیز باید در سنین پایین در معرض یادگیری کدنویسی قرار گیرند.

یک برنامه نویس، تفکر منطقی را می آموزد و مهارت نوشتاری و کلامی را تقویت می کند. کودکانی که کدنویسی را بهتر یاد می گیرند بهتر می توانند افکار خود را مرتب کنند. کدنویسی یک مهارت زبانی است که دنیا را به روی کودکان باز گشایی می کند.

کدنویسی به کودکان در ریاضیات کمک می کند

یادگیری کدنویسی به کودکان کمک می کند تا مفاهیم انتزاعی را تجسم کنند. از طریق کدنویسی ، کودکان می آموزند که چگونه ریاضیات را در مسائل دنیای واقعی به کار بگیرند و راه حل های خلاقانه برای حل آن تدوین کنند.

برنامه نویسی ریاضیات را عملی تر ، جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند!

برنامه نویسی همکاری می آموزد

در محیط های خلاق هیچ پاسخ درست و هیچ کتاب راهنمایی وجود ندارد. از طریق نظم برنامه نویسی ، کودکان به دنبال اعتبار سویی از همسالان خود هستند و تمایل دارند به صورت گروهی کار کنند. آنها یاد می گیرند که با همدیگر همکاری کنند ، انتقادات را به شیوه ای مثبت ارائه  و یا دریافت کنند ، و بازخوردها را در کاری که انجام می دهند لحاظ کنند.

توسعه این مهارت ها در زندگی بعدی و شغلی آنها و همچنین درک این که راه حل های زیادی برای همین مسئله وجود دارد، بسیار مهم است. کودکان از طریق کدنویسی می آموزند که دانستن نحوه پرسیدن سوالات صحیح، گاهی مهمتر از داشتن پاسخ های صحیح است.

چرا کدنویسی برای من مهم است

بزرگترین الهام من در هر کاری که انجام می دهم پسرم است. او شیفته علم و فن آوری است و هرگز بدون پرسیدن اینکه : “این چگونه کار می کند؟” نمی تواند به خودش در حل این مسئله کمک کند.

من به عنوان یک مبتکر در فضای فناوری ، می خواهم به نسل جدید این امکان را بدهم که به جای اینکه از دیده های آن استفاده کرده و آن را منفعلانه مصرف کنم ، از داشتن فناوری با قدرت، احساس راحتی کرده و در کنش با آن راحت باشم.

یادگیری کدنویسی در این فرآیند بسیار مهم است. به عنوان یک مادر، ​​من قصد دارم فرزندم را به یادگیری کدنویسی و ادامه تکامل و گسترش مهارت های او تشویق کنم و او را تشویق کنم که لحظه ای دلسرد نشود و هرچه بیشتر از حد مجاز خود فراتر رود و از مزایای مربوطه بهره مند شود.

برای والدینی که می خواهند بیشتر در معرض کدنویسی فرزندان خود قرار بگیرند ، من شخصاً دریافته ام که برنامه های عالی در کتابخانه های محلی ، موزه ها ، اردوهای تابستانی و مراکز یادگیری برای تکمیل آنچه کودکان در مدرسه یاد می گیرند ، در دسترس است.

نقش مربی

من همچنین معتقدم که آموزش برنامه نویسی و اهمیت آن باید توسط مربی درک شود. مربیان می دانند که سرگرمی و جالب ساختن ریاضیات و علوم، به دانش آموزان کمک می کند کارهای بیش از یادگیری را انجام دهند.

یادگیری از طریق بازی و “با تمرین عملی” بسیار مهم ، سرگرم کننده و و در مسیر درست یادگیری است. آموزش کدنویسی باید متناسب با توانایی ها و سطح تحصیلات دانش آموز نیز باشد. این نوع اصلاح و تکامل دروس توسط مربیان در فرایند یادگیری بسیار مهم است.

اشتغال آینده

تقریباً هر شغل در آینده به درک اساسی ریاضیات و علوم و نرم افزار نیاز خواهد داشت. به عنوان یک کارفرما ، هنوز هم پر کردن مشاغل مربوط به برنامه نویسی را چالش برانگیز می دانم.

من اینجا هستم تا به شما بگویم جدا از سودآوری این شغل ، مشاغلی که نیاز به کدنویسی دارند هم جالب هستند و هم به راحتی در دسترس!

تنوع ماموریت

اگرچه آموزش کدنویسی توانایی شکستن نقش های سنتی جنسیتی را دارد ، اما باز هم نمایندگی کمتری از زنان و اقلیت ها در زمینه های مرتبط وجود دارد. به دلیل تجربیات شخصی ام ، ترویج تنوع و ورود به محیط کار برای من از اهمیت بالایی برخوردار است.

من وظیفه شخصی خود را برای استخدام و پرورش زنان در فناوری قرار داده ام. من والدین و مربیان را تشویق می کنم تا با اصرار و حمایت از آموزش کدنویسی برای همه کودکان در سراسر جهان ، به ویژه برای دختران و اقلیت ها ، در این ماموریت به من کمک کنند.

نویسنده مقاله : Beta Antunes is CEO of Hack and Endless

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi