طبق اظهار دولت،محموله های تلفن های هوشمند چین در ماه ژانویه به سطح قبل از همه گیری بازگشتند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

شانگهای (رویترز) – محموله های تلفن هوشمند چین در ژانویه ۲۰۲۱ در مقایسه با یک سال گذشته تقریباً دو برابر شده است ، داده های دولت منتشر شده در روز سه شنبه نشان داد ، که در اوایل سال گذشته از رکود ناشی از ویروس کرونا در حال خارج شدن است.

طبق اطلاعات آکادمی اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) ، یک اتاق فکر مورد حمایت دولت ، حمل و نقل تلفن های هوشمند در داخل چین با افزایش ۹۴.۳٪ سالانه به ۳۹.۶ میلیون گوشی در ژانویه رسیده است.

این رقم از ۲۰.۴ میلیون در ژانویه ۲۰۲۰ و بالاتر از ۳۲.۱ میلیون در ژانویه ۲۰۱۹ بود ، که نشان می دهد بخش تلفن های هوشمند چین به سطح قبل از همه گیری بازگشته است.

با گسترش COVID-19 در سال ۲۰۲۰ ، عوارض زنجیره تأمین و هزینه های مصرف کننده بخش تلفن های هوشمند چین را مخدوش کرده است ، اما از آن زمان این بخش همراه با یک اقتصاد گسترده تر در حال پوست اندازی و بازگشت است.

banner

تحلیلگران انتظار دارند فروش در چین در سال ۲۰۲۱ تا حد زیادی بهبود یابد ، اما انتظار دارند تحریم های ایالات متحده علیه Huawei ، که یکی از فروشندگان برتر این کشور بود ، بر بازار تلفن های هوشمند تأثیر بگذارد.

طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی Canalys ، میزان بازار هوآوی به چین در سه ماهه چهارم سال گذشته ۴۴٪ کاهش یافته است.

اپل اما با فروش جدیدترین سری آیفون ۱۲ خود در چین ، تاکنون ذینفع اصلی کمبودهای Huawei بوده است.

رقبای اندرویدی Xiaomi Corp نیز شاهد افزایش فروش بوده اند ، اما تحلیلگران می گویند برای جبران کاهش تولید مدل های سطح بالای هواوی ، باید تولید را افزایش دهند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi