اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

طبق اظهار دولت،محموله های تلفن های هوشمند چین در ماه ژانویه به سطح قبل از همه گیری بازگشتند

0

شانگهای (رویترز) – محموله های تلفن هوشمند چین در ژانویه 2021 در مقایسه با یک سال گذشته تقریباً دو برابر شده است ، داده های دولت منتشر شده در روز سه شنبه نشان داد ، که در اوایل سال گذشته از رکود ناشی از ویروس کرونا در حال خارج شدن است.

طبق اطلاعات آکادمی اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) ، یک اتاق فکر مورد حمایت دولت ، حمل و نقل تلفن های هوشمند در داخل چین با افزایش 94.3٪ سالانه به 39.6 میلیون گوشی در ژانویه رسیده است.

این رقم از 20.4 میلیون در ژانویه 2020 و بالاتر از 32.1 میلیون در ژانویه 2019 بود ، که نشان می دهد بخش تلفن های هوشمند چین به سطح قبل از همه گیری بازگشته است.

با گسترش COVID-19 در سال 2020 ، عوارض زنجیره تأمین و هزینه های مصرف کننده بخش تلفن های هوشمند چین را مخدوش کرده است ، اما از آن زمان این بخش همراه با یک اقتصاد گسترده تر در حال پوست اندازی و بازگشت است.

تحلیلگران انتظار دارند فروش در چین در سال 2021 تا حد زیادی بهبود یابد ، اما انتظار دارند تحریم های ایالات متحده علیه Huawei ، كه یكی از فروشندگان برتر این كشور بود ، بر بازار تلفن های هوشمند تأثیر بگذارد.

طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی Canalys ، میزان بازار هوآوی به چین در سه ماهه چهارم سال گذشته 44٪ کاهش یافته است.

اپل اما با فروش جدیدترین سری آیفون 12 خود در چین ، تاکنون ذینفع اصلی کمبودهای Huawei بوده است.

رقبای اندرویدی Xiaomi Corp نیز شاهد افزایش فروش بوده اند ، اما تحلیلگران می گویند برای جبران کاهش تولید مدل های سطح بالای هواوی ، باید تولید را افزایش دهند.

پیام بگذارید