اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

طعم شیرین خدمات باکیفیت حوزه فناوری باید ملموس شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه های مخابراتی کشور با اشاره به دگرگون شدن زندگی بشر در سراسر جهان با فناوری اطلاعات، اظهار داشت: با همکاری شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای مختلف ،راهبرد دولت مردمی این است که با تکمیل شبکه ملی اطلاعات از این فناوری راهبردی برای ایجاد تحول در شان ملت شریف ایران ایجاد شده و حقیقتا طعم شیرین فناوری را به مردم بچشاند.

0

به گزارش تماس نیوز، دکتر زارع پور شبکه ملی اطلاعات را دارای دو بال اصلی شبکه پرسرعت و با کیفیت و همچنین خدمات و تولید محتوای کافی و کاربردی و در شان ملت فهیم ایران دانست و افزود: پروژه های شبکه ملی اطلاعات اساسا با سرعت در اشل جهانی ارائه می شود که در حوزه ارتباطات ثابت قطعا ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری را تا پایان دولت سیزدهم با همکاری تمام بازیگران از جمله شرکت مخابرات ایران ارائه خواهیم کرد.

زارع پور به افزایش هزینه اپراتورها اشاره کرد و گفت: «با توجه به افزایش تقاضای شبکه و افزایش هزینه‌های اپراتورها، نیاز است که در تعرفه‌ها بازنگری صورت گیرد.»

او با اشاره به گفت‌وگویی که با رئیس مجلس داشته از تلاش برای اصلاح تعرفه‌ها خبر داد و گفت: «صحبت کردم تا اجازه اصلاح تعرفه‌ها در لایحه بودجه سال آینده داده شود.»

زارع‌پور با بیان اینکه طرح وزارت ارتباطات برای شیوه اصلاح تعرفه‌ها هم ارائه شده گفت: «در حال حاضر روی مدل اقتصادی این طرح کار می‌شود و زنجیره تولید تا توزیع محتوا را در کشور در بر می‌گیرد. هم حوزه ارتباطات و هم مردم از اصلاح تعرفه‌ها سود می‌برند.»

رویکرد وزارت ارتباطات درباره تغییر و یا اصلاح تعرفه‌ها تا امروز به گونه‌ای بوده که بر مدار افزایش پیش رفته است. به نظر می‌رسد علاوه بر پروژه‌های مرتبط با توسعه فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات افزایش تعرفه‌ها را نیز به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

به هر روی به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات تصمیم دارد با رویکرد افزایش تعرفه‌ها در راستای ارائه متفاوتی از خدمات پیش رود. هرچند بودجه سال آینده اعداد و ارقام قابل توجهی برای هزینه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته است. اما هزینه بازسازی و تغییر در سیستم اپراتورها به هزینه‌ای جداگانه نیاز دارد که بارها وزیر ارتباطات اعلام کره برای تامین آن اپراتورها ناگزیر به افزایش تعرفه هستند.

پیام بگذارید