اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

عنکبوت ها، ایده ربات های فوق سبک

خداحافظ ، اجزای حجیم و اتصالات: تیمی از دانشمندان در موسسه سیستم های هوشمند ماکس پلانک در آلمان و در دانشگاه کلرادو بولدر در ایالات متحده اکنون راهی جدید برای بهره برداری از اصول اتصالات عنکبوت ها برای ایجاد ربات های سبک وزن پیدا کرده اند.

0

 اولین بار نیست که عنکبوت ها به عنوان مدل های بیولوژیکی در زمینه تحقیق روباتیک نرم عمل می کنند. مکانیسم های تحریک هیدرولیکی که آنها برای حرکت اندام های خود هنگام بافتن تار یا شکار طعمه به کار می برند قدرت بسیاری از رباتیک ها و مهندسان را از آنها الهام گرفته است.

تیمی از محققان در موسسه سیستم های هوشمند ماکس پلانک و در دانشگاه کلرادو بولدر در ایالات متحده اکنون راهی جدید برای بهره برداری از اصول اتصالات عنکبوت برای هدایت ربات های مفصلی بدون هیچ گونه اجزای بزرگ و اتصالات پیدا کرده اند که وزن آنها پایین است. ربات و کاهش قابلیت حمل و سرعت. ساختارهای ساده و باریک و سبک آنها تحت تأثیر قرار دادن یک ربات برای پرش 10 برابر ارتفاع خود است. در پایان ماه مه ، کار تیم با عنوان “محرک های الکترو هیدرولیکی الهام گرفته از عنکبوت برای اتصالات سریع و نرم” در Advanced Science منتشر شد.

عملکرد بالا توسط اتصالات الکترو هیدرولیک نرم تحریک شده توسط عنکبوت – به طور خلاصه اتصالات SES فعال می شود. اتصالات را می توان در تنظیمات مختلف استفاده کرد – نه فقط هنگام ایجاد arachno-bot. دانشمندان در مقاله خود مفصل دو طرفه ، یک اندام مصنوعی چند بخشی و یک گیرنده سه انگشتی را نشان داده اند که می تواند اشیای ظریف را به راحتی جابجا کند. همه آفرینش ها سبک ، از نظر طراحی ساده هستند و عملکرد بالایی دارند و آنها را برای سیستم های رباتیک که نیاز به حرکت سریع دارند و با بسیاری از محیط های مختلف ارتباط برقرار می کنند ، ایده آل می کند.

محققان مفاصل SES خود را براساس فناوری HASEL که قبلاً توسط این تیم برای ساخت عضلات مصنوعی ابداع شده بود ، توسعه دادند. اتصالات SES یک مکانیسم بیرونی اسکلتی الهام گرفته از عنکبوت را تشکیل می دهد که از عناصر سفت و سخت و نرم تشکیل شده است ، که با استفاده از نیروهای هیدرولیکی عملکردی مشابه کشش پای حیوان دارند.

به خصوص برای سیستم های رباتیک در مقیاس کوچک به اندازه چند سانتی متر ، که فضای محدود انتخاب فناوری محرک را به شدت محدود می کند ، اتصالات SES بسیار مفید خواهند بود. برای جامعه رباتیک نرم ، این اختراع واقعاً یک جهش به جلو است.

پیام بگذارید