اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

بزرگترین بروز رسانی مایکروسافت طی سال های گذشته در حال آماده سازی است.

مایکروسافت سرانجام در یک پست وبلاگ صدور گواهینامه سخت افزار ویندوز ، اولین بروزرسانی مهم ویندوز 10 امسال را که به کد 21H1 نامگذاری شده و اواخر بهار امسال منتشر شده است ، تصدیق کرد.

0

به گزارش تماس نیوز از دیجیتال ترندز، اگرچه تیم Windows Insider (که نسخه های بتا ویندوز را منتشر می کند) هنوز در مورد 21H1 صحبتی نکرده است، اما پست وبلاگ صدور گواهینامه سخت افزار نشان می دهد که مایکروسافت به راستی به سنت 3 ساله خود در انتشار دو به روزرسانی مهم ویندوز 10 در سال پایبند خواهد بود .

مدت ها شایعه شده بود که اولین به روزرسانی امسال ، 21H1 ، یک به روزرسانی کوچکتر است که روی وصله های سیستم عامل متمرکز شده است. به این دلیل که 21H1 می تواند زمینه را برای بروزرسانی بزرگتر که در پاییز عرضه می شود و با کد “Sun Valley” نامگذاری شده است فراهم کند.
طبق ویندوز مرکزی ، به روزرسانی 21H1 به خوبی در حال انجام است. مایکروسافت می تواند به زودی در حال برنامه ریزی برای آزمایش به روزرسانی با کانالهای Beta و Release Preview پیش از انتشار نهایی در Windows Update در ماه مه باشد. این همچنین می تواند همراه با “اضافات جزئی” باشد، اگرچه مشخص نیست که دقیقاً به چه مواردی اشاره دارد. مایکروسافت حتی در حال آزمایش به روزرسانی داخلی است و اخیراً مراحل را به پایان رسانده است.

در وضعیت فعلی ، به روزرسانی 21H1 چندان جالب نیست. مانند به روزرسانی 20H1 در سال گذشته ، این مورد روی موارد کوچکتر مانند تازه کردن آیکون ها ، به روزرسانی صفحات تنظیمات ، اصلاح کورتانا و تجربه جعبه جستجو متمرکز شده است.

در همین حال ، اعتقاد بر این است که Sun Valley Update تغییرات مهیجی را در ویندوز 10 ایجاد کرده است. “جوان سازی بصری” یکی از این تغییرات است ، از جمله منوی شروع شناور جدید ، و همچنین یک حالت تبلتی لمسی از دیگر بروز رسانی جرید آن است.

گفته می شود ،مایکروسافت در سال 2021 ، دو “شکل” متفاوت از ویندوز 10 وجود خواهد داشت. شما لپ تاپ ها و تبلت های معمولی ویندوز 10 را با 21H1 یا Sun Valley Update و همچنین دستگاه های سبک وزن ویندوز 10X جدید برای تجارت و بنگاه اقتصادیمی خواهید دید.

به دلیل همه گیری ، بسیاری از برنامه های مایکروسافت تغییر کرده است. از آن زمان ویندوز 10X مجدداً از دستگاههای صفحه دوتایی به دستگاههای تک صفحه متمرکز شده است تا موقعیت مایکروسافت را در بازار آموزش تقویت کند. ما بیشتر در مورد این تغییرات صحبت کردیم و نگاهی به جایی که انتظار داریم ویندوز 10 در سال 2021 پیش رود انداختیم ، و اینکه سرانجام امسال، سال مهیجی برای ویندوز خواهد بود ، صحبت کردیم.

پیام بگذارید