اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

کشف فرمول های ساخت واکسن مدرنا، با مهندسی معکوس و انتشار آن در اینترنت

دانشمندان دانشگاه استنفورد آمریکا «دستورالعمل» دو واکسن فایزر و مدرنا را از شیشه‌های دور ریخته شده واکسن و آن چه در آن باقی مانده بود درآوردند و در پایگاه اینترنتی «گیت‌هاب» (Github) منتشر کردند.

0

دو دانشمند استنفورد توانسته اند کل توالی mRNA را برای واکسن COVID-19 مدرنا استخراج کنند و این کد را در Github قرار دهند ، وب سایتی که محبوب توسعه دهندگان نرم افزار است که به دنبال میزبانی و اشتراک کد منبع باز هستند.

دنباله mRNA در واقع مجموعه دستورالعمل هایی است که به بدن شما می گوید چه کاری انجام دهد. در مورد واکسن COVID-19 Moderna ، این ماده به بدن شما می گوید برای مقابله با COVID-19 چه چیزهایی را باید تولید کند. در اصل ، این کد است که واکسن را اجرا می کند.

کل مخزن موجود در سایت فقط 4 صفحه است. علاوه بر این ، نیمه اول این پست فقط یک گزارش اجمالی از دانشمندان در مورد آنچه آنها انجام داده اند است. دو صفحه آخر پست در Github همان چیزی است که شامل کل دنباله mRNA است. فقط دو صفحه!

دانشمندان ، اندرو فایر و ماسا شورا ، برخی از مراحل کار را در نامه ای به “مادربرد” توضیح دادند. به عنوان مثال ، آنها از نظر فنی مهندسی واکسن را انجام نداده اند تا توالی mRNA بدست آورند.

آنها توضیح داده‌اند که با تأیید سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا برای انجام پژوهش در آمریکا باقیمانده واکسن‌ها را جمع‌آوری کرده و با هدف پژوهش، رمزگشایی کردند.

آتش و شورا همچنین می گویند برای انجام پژوهش در آمریکا باقیمانده واکسن‌ها را جمع‌آوری کرده و با هدف پژوهش، رمزگشایی کردند. که معمولاً پس از واکسیناسیون فرد دور انداخته می شود. آنها حتی اجازه نگهداری ویال های استفاده شده را از FDA درخواست کردند.

دانشمندان می گویند که آنها قبل از انتشار توالی mRNA با مدرنا در ارتباط بوده اند اما جوابی نگرفته اند. لازم به ذکر است که اگرچه دسترسی عمومی به این اطلاعات برای اهداف تحقیقاتی و آموزشی بسیار مناسب است ، اما به هیچ وجه نسخه خانگی واکسن COVID-19 را تسهیل نمی کند. هنوز موارد زیادی برای انجام واکسیناسیون وجود دارد که برای عموم غیرقابل دسترس است.

همانطور که مادربرد عنوان می کند ، واکسن های COVID-19 قبلاً با مهندسی معکوس ساخته شده اند. در اواخر سال 2020 ، بنیانگذار PowerDNS ، ارائه دهنده نرم افزار منبع آزاد ، توانست توالی mRNA واکسن BioNTech / Pfizer را فقط با استفاده از اطلاعاتی که به صورت آنلاین در دسترس بود ، کشف کند.

منبع Mashable
پیام بگذارید