اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فشار باصره، ارمغان کوید 19 برای چشم ها

0 4

کوید 19 و به طبع آن پاندمی مخوف این ویروس سخت سر نحوه گذراندن وقت آنلاین را کاملاً تغییر داده است. اما سپری نمودن زمان زیاد در نظاره بر دستگاه های دیجیتال می تواند بر سلامت چشم ما تأثیر بگذارد.

پس از پایان روز کاری ، ما برای برقراری ارتباط با دوستان خود به تلفن همراه یا رایانه شخصی و تبلت های خود روی می آوریم. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که در واقع این گوشی هوشمند ما است که بیشترین تأثیر را بر سلامتی ما دارد.

مطالعه اخیر لنستور ، تهیه کننده لنزهای تماسی آنلاین در لندن، نشان داده است که کدام کشورها در سراسر جهان بیشترین زمان را به تماشای صفحه نمایش خود می گذرانند. این تحقیق 40 کشور را برای شناسایی محبوب ترین دستگاه های دیجیتال و متوسط ​​زمان نمایش در هر منطقه را مورد بررسی قرار داده است.

5.2 میلیارد نفر در سراسر جهان از تلفن های همراه و 4.54 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان از لوازم بصری دیجیتالی استفاده می کنند. کاربر معمولی 40٪ از زمان بیداری خود و حدود 6 ساعت و 43 دقیقه را در اینترنت می گذراند. این تحقیق نشان داد که فیلیپین با بیش از 14 ساعت در روز صرف تماشای صفحه نمایش ، در صدر لیست کشورهای در معرض خطر فشار باصره، دستگاه های دیجیتال قرار دارد.

برزیل ، تایلند و آفریقای جنوبی نیز به دلیل زمان زیادی که هر روز برای دیدن دستگاه های دیجیتال خود می گذرانند ، به احتمال زیاد از سلامت چشم خوبی برخوردار نیستند. دستگاه هایی که بیشتر روی سلامت چشم ما تأثیر می گذارند ، تلفن های هوشمند هستند. به طور متوسط ​​، 94٪ از افراد در 40 کشور مورد مطالعه دارای تلفن هوشمند هستند و به طور متوسط ​​3.22 ساعت در روز را صرف دستگاه می کنند.

با این حال ، در میان 10 کشور برتر مطالعه ، میانگین زمان صفحه نمایش روزانه 4.31 ساعت در روز است. زمان صرف شده برای لپ تاپ یا رایانه رومیزی 4.1 ساعت در روز و  3.15 ساعت تماشای تلویزیون را شامل می شود.

با کمال تعجب ، زمان صرف شده برای کنسول های بازی تنها 0.94 ساعت از روز را برای این کشورها به خود اختصاص داده است.

دستگاه های تلفن همراه بیش از نیمی از زمان صرف آنلاین ما در سال 2020 را به خود اختصاص داده اند ، اما بیشتر کاربران اینترنت هنوز هم از ترکیبی از تلفن همراه و رایانه برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند و این تقریباً نیمی از کل مطالعه را شامل می شود.

افراد علائم سوئ بینایی را در حین کار در دفتر ، به ویژه استفاده از رایانه گزارش کرده اند. خستگی و خشکی چشم ، ناراحتی و فشار در صورت خیره شدن طولانی مدت به صفحه می تواند اتفاق بیفتد. سردرد ، مشکل در تمرکز مجدد و تاری دید با بیماری سطح چشم ارتباط دارد.

هنگامی که از رایانه استفاده می کندید چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن خستگی و فشار باصره را به حد اقا برسانید :

  • کامپیوتر را بین 40 تا 76 سانتی متر (16 تا 30 اینچ) از چشم خود قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش کامپیوتر با چشمان شما هم تراز یا کمی پایین تر است.
  • مطمئن شوید صفحه نمایش با زاویه 10 تا 20 درجه به سمت شما متمایل شده است.
  • بررسی کنید که هیچ بازتاب نوری روی صفحه نمایش ناشی از پنجره اتق یا نورهای دیگر وجود ندارد.
  • اندازه قلم را روی صفحه خود تنظیم کنید تا خواندن آن آسان باشد.
  • از اندازه کاراکتری استفاده کنید که به راحتی قابل دیدن باشد. اندازه کاراکتر یک فاکتور مهم است زیرا فاصله شما را در نمایشگر تعیین می کند.

چه دستگاه بازی ، تلویزیون ، تلفن یا تبلت های هوشمند ، مهم است که از زمان صرف شده در این دستگاه ها آگاه باشید. اگرچه در حال حاضر ارتباط آنلاین با دوستان و خانواده برای سلامتی روان ما بسیار مهم است ، اما مراقبت از چشم ها و جلوگیری از خستگی چشم و آسیب های بعدی چشم ها بسیار مهم است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/0xQuK
پیام بگذارید