اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فضانوردان چینی اولین پیاده روی فضایی را در خارج از ایستگاه جدید انجام دادند

0

دو فضانورد اولین پیاده روی فضایی را روز یکشنبه در خارج از ایستگاه مداری جدید چین انجام دادند تا یک بازوی رباتیک 15 متر (50 فوت)  را تنظیم کنند.

هنگامی که زمین از زیر پای آنها عبور می کرد ، لیو بومینگ و تانگ هونگبو توسط تلویزیون دولتی در حال پیاده روی و انجام کار واگذار شده نشان داده شده اند. سومین خدمه ، فرمانده نی هایشنگ ، در دا خل ایستگاه ماند.

فضانوردان برای انجام یک مأموریت سه ماهه در سومین ایستگاه مداری چین ، 17 ژوئن ، بخشی از یک برنامه فضایی بلند پروازانه بود که در ماه مه یک مریخ نورد ربات را در مریخ فرود آورد. مأموریت آنها در حالی است که حزب کمونیست حاکم صدمین سالگرد تأسیس خود را جشن می گیرد.

در این عکس که توسط خبرگزاری شین هوا چین منتشر شده است ، فضانوردان چینی ، از چپ ؛ Tang Hongbo ، Nie Haisheng و Liu Boming از داخل ماژول هسته ایستگاه فضایی چین Tianhe در طی یک گفتگوی ویدئویی با رئیس جمهور چین ، شی جین پینگ ، چهارشنبه 23 ژوئن 2021 ، سلام و احترام می کنند

اولین ماژول ایستگاه ، تیانه یا هارمونی بهشتی ، در تاریخ 29 آوریل راه اندازی شد. پس از آن یک فضاپیمای خودکار با غذا و سوخت دنبال شد. لیو ، نی و تانگ در 17 ژوئن با یک کپسول شنژو وارد شدند.

به گزارش رسانه های دولتی ، روز یکشنبه ، لیو و تانگ در حال تکمیل بازوی رباتیک بودند که برای جمع آوری بقیه ایستگاه استفاده می شود. تلویزیون دولتی گفت که لباس فضایی آنها طوری طراحی شده است که به آنها اجازه می دهد در صورت لزوم تا شش ساعت در خلا کار کنند.

آژانس فضایی در نظر دارد در مجموع 11 پرتاب را تا پایان سال آینده میلادی اضافه کند تا دو ماژول دیگر به ایستگاه 70 تنی اضافه کند.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/a9lf QR:  فضانوردان چینی اولین پیاده روی فضایی را در خارج از ایستگاه جدید انجام دادند

پیام بگذارید