اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فوجیتسو و AWS در یک همکاری ، ابزارهای محاسبات ابری خودرو را توسعه می دهند

0

همانطور که خودروسازان آینده را به عنوان “ارائه دهندگان خدمات تحرک” کاوش می کنند ، چالش های جدیدی در محاسبات این خدمات حمل و نقل نیز پدیدار می شود. بنابراین فوجیتسو و خدمات وب آمازون (AWS) یک همکاری استراتژیک را اعلام کرده اند که به گفته آنها می تواند پاسخگوی نیازهای این بازار جدید باشد.

حسین دیا ، پروفسور تحرک شهری آینده (Future Urban Mobility) ، دانشگاه فناوری سوینبرن در ملبورن ، استرالیا ، توضیح می دهد: “مطالعات نشان می دهد که هنگامی که مصرف کنندگان برای تأمین نیازهای جابجایی خود به ارائه دهندگان این خدمات مراجعه می کنند ، مدل های مالکیت خودرو به چالش کشیده می شود. “مفهوم خرید یک دارایی گران قیمت با استهلاک بالا که در بیشتر روز پارک می شود ، دیگر برای بسیاری به خصوص افراد جوان منطقی نیست.”

توافق نامه مشترک ماه گذشته اعلام شد ، فوجیتسو خواستار تهیه و مدیریت ابزارهای تحرک دیجیتال از طریق پلت فرم ابری AWS است. فوجیتسو استفاده از این ابزارهای AWS را در ماه اکتبر آغاز خواهد کرد ، ابتدا در ژاپن و سپس آمریکای شمالی و اروپا قبل از پایان سال انجام خواهد شد. از این فناوری ها می توان به صورت جداگانه یا به عنوان مجموعه متحرک Mobility Digital Twin استفاده کرد که محیط واقعی رانندگان را بر روی نماد دیجیتال نقشه برداری می کند.

Shunichi Ko ، رئیس واحد تجاری شتاب دهنده تحرک فوجیتسو ، می گوید که Mobility Digital Twin از یک شبکه توزیع شده گسترده برای جمع آوری و استفاده از داده ها برای ایجاد یک دنیای دیجیتال از جاده ها و وسایل نقلیه استفاده می کند که می تواند برای تولید اطلاعات پویا استخراج شود. از جمله موقعیت ایستگاه های خدمات مجاور و قیمت بنزین آنها ، مناطق ازدحام ترافیک ، بهینه سازی مسیر ، پارکینگ هوشمند ، تجزیه و تحلیل تصادفات و هشدارهای راهنمای ترافیک – همه در زمان واقعی انجام می شود.

محتوای ویدئویی دوربین های خودرو فشرده می شود و به صورت بی سیم به عنوان داده H.264 به یک مرکز پردازش ابری AWS منتقل می شود که الگوریتم فشرده سازی روشن کننده تصویر فوجیتسو آن را به 0.1 درصد اندازه اصلی کاهش می دهد. فناوری تشخیص تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی از این فراداده برای شناسایی و طبقه بندی اشیایی مانند علائم جاده ای ، علائم راهنمایی و رانندگی ، ساختمانها و افراد و همچنین تشخیص انواع وسایل نقلیه در جاده مانند کامیون ها ، اتوبوس ها و اتومبیل ها استفاده می کند. فوجیتسو این نتایج را با فناوری بومی سازی و نقشه برداری همزمان (SLAM بصری) خود ترکیب می کند تا موقعیت ، جهت و سرعت خودرو را مثلثی کرده و همچنین یک نقشه سه بعدی از محیط اطراف خودرو ایجاد کند.


دیا می گوید: “مفهوم دوقلوهای دیجیتال در حمل و نقل شهری چیز جدیدی نیست.” “اما مقیاس گذاری این مدل ها در مناطق بزرگ شهری چالش برانگیز است و این جایی است که این دو غول فناوری می توانند با بهره گیری از تجربه خود در یکپارچه سازی سیستم ، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها ، تفاوت ایجاد کنند.”

به منظور پردازش انبوه داده ها از تعداد گسترده ای از اتومبیل ها ، فوجیتسو فناوری پردازش جریانی را به نام Dracena (Dynamically Reconfigurable Asynchronous Consistent EveNt-processing-معماری) توسعه داده است که جریان های مداوم داده ها را بر اساس ماشین به ماشین به صورت موازی به صورت واقعی پردازش می کند.

پاوان چودهاری ، معمار ارشد راه حل های Fujitsu Consulting India Pvt ، می گوید: “Dracena یک راه حل دوقلوی کاملاً مقیاس پذیر است.”  در پونا ، هند. “هیچ محدودیتی در مقدار داده قابل پردازش وجود ندارد. با استفاده از مقیاس پذیری بر اساس تقاضا ، از مقدار گسترده ای از قدرت رایانه در فضای ابری استفاده می شود. “

ماژول های دیگر مجموعه شامل مرکز عملیات امنیتی است که برای جلوگیری از تهدیدات سایبری از تشخیص ناهنجاری و بهینه سازی ترکیبی Fujitsu’s Digital Annealer استفاده می کند تا رانندگان بتوانند کوتاهترین مسیر را به مقصد خود پیدا کنند.

برای اطمینان از اینکه همه اینها طبق برنامه پیش می رود ، فوجیتسو برای تقویت قابلیت های توسعه سیستم خود ، 750 مهندس سیستم دارای گواهینامه AWS جدید آموزش می دهد. در آینده فوجیتسو کاربرد فناوری را برای سایر کارها مانند بیمه برای بهبود کارایی و ارائه درمان های شخصی گسترش می دهد.

دیا همچنین می گوید: “بازار تحرک شهری در حال رشد است.” به عنوان مثال ، آخرین سرشماری در استرالیا نشان می دهد که خانوارها در سال 2016 تقریباً 70 میلیارد دلار در سال برای حمل و نقل شخصی و عمومی هزینه کرده اند. شما می توانید تصور کنید که این میزان برای اقتصاد با جمعیت بیشتر مانند ژاپن و ایالات متحده به میزان قابل توجهی بیشتر است. “

پیام بگذارید