اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

به روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی واتساپ

0

به گزارش تماس نیوز از Mashable ، فیسبوک این غول رسانه های اجتماعی روز پنجشنبه یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن جزئیات به روزرسانی های مربوط به سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp، برنامه پیام رسان فیس بوک که آن را در سال 2014 با حدود 16 میلیارد دلار خریداری کرده را که قبلاً به تأخیر افتاده بود به جریان انداخته است. در این پست ، که برای آرام کردن کاربران نگران واتس اپ برای به اشتراک گذاشتن داده های خود با فیس بوک (که سالهاست این کار را دارد) طراحی شده است ، واتس اپ تصدیق کرد که در بخش ارتباطات اوضاع چندان خوب پیش نرفته است.

آپدیت حفظ حریم خصوصی واتساپ

این وبلاگ می‌گوید: ما در مورد آنچه که در اینجا بهتر انجام داده‌ایم فکر کرده‌ایم و کار بیشتری انجام خواهیم داد تا صدای خود را به روشنی بیان کنیم.”

به نظر می رسد بخشی از این شفافیت به صورت درخواست بنر درون برنامه ای ارائه می شود که با شروع چند هفته ، کاربران را ترغیب می کند تا جزئیات سیاست حفظ حریم خصوصی جدید را مرور کنند.

اگر اینطور به نظر می‌رسد که صاحب فیس بوک یک کار بزرگی را برای خارج شدن از این به‌هنگام‌سازی انجام می‌دهد، به این دلیل است که واقعا گزینه دیگری ندارد. این شرکت در ماه ژانویه هنگامی که تغییرات اعلام شد با یک واکنش شدید کاربران مواجه گشت ، شایعاتی مبنی بر اینکه فیس بوک پس از به روزرسانی قادر به خواندن مطالب پیام های WhatsApp خواهد بود (این صحت ندارد و هنوز هم صحت ندارد). در پاسخ ، کاربران به سمت سایر برنامه های پیام رسانی (و خصوصی تر) مانند Signal سرازیر شدند. در این پست ، WhatsApp استدلال می کند که کاربران  نگران خواندن پیام های خود نباشند زیرا این برنامه به طور پیش فرض از رمزگذاری End-to-End استفاده می کند.

“ما دیده ایم که برخی از رقبای ما سعی می کنند ادعا کنند که پیام های افراد را نمی توانند از بین ببرند – اگر برنامه ای به طور پیش فرض رمزگذاری انتها به پایان را ارائه نمی دهد به این معنی است که آنها می توانند پیام های شما را بخوانند.”

در هر صورت ، پست وبلاگ روز پنجشنبه و تأکید بر رمزگذاری انتها به انتها به عنوان یک یادآوری دیگر برای مسیریابی این شرکت و خنثی کردن عکس العمل های منفی کاربران فیس بوک است.

پیام بگذارید