اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فیس بوک در حوزه خبر یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

0 17

به گزارش تمای نیوز از رویترز – فیس بوک روز چهارشنبه متعهد شد که ظرف سه سال آینده حداقل یک میلیارد دلار در صنعت خبری سرمایه گذاری کند ، این تصمیم  پس از اختلاف نظر این غول فناوری با دولت استرالیا در مورد پرداخت مالیات رسانه های خبری برای محتوا اخذ شده است.

تعهد این شبکه اجتماعی به صنعت خبر به دنبال سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری گوگل در سال گذشته است ، زیرا غول های فناوری در مورد مدل کسب و کار خود و همچنین گسترش اطلاعات نادرست در سیستم عامل خود زیر ذره بین قرار می گیرند.

فیس بوک در روز سه شنبه صفحات خبری استرالیا را دوباره بازگشایی کرد ، و پس از گرفتن امتیازاتی از دولت در مورد قانون پیشنهادی که غول های فن آوری را ملزم به پرداخت به شرکت های رسانه ای سنتی برای محتوای خود می کند ، به خاموشی بی سابقه یک هفته ای خود پایان داد.

خاموشی کوتاه این غول فناوری در استرالیا صنعت خبر جهانی را شوکه کرد ، که قبلاً شاهد نابودی، در مدل تجاری خود توسط غول های فناوری بوده است.

در وبلاگی با شرح جزئیات، فیس بوک گفت که ممنوعیت خبر مربوط به “سوئ تفاهم اساسی” در روابط شرکت و ناشران خبر است. همچنین تأیید کرد که برخی از مطالب غیر خبری با ممنوع کردن همه مطالب خبری ، ناخواسته مسدود شدند. فیس بوک روز چهارشنبه گفت که از سال 2018 تاکنون 600 میلیون دلار در صنعت خبر سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت رسانه های اجتماعی افزود که در حال مذاکره فعال با ناشران اخبار در آلمان و فرانسه برای معامله برای پرداخت هزینه محتوای محصولات خبری خود است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/qKYz2
پیام بگذارید