اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فیس بوک سرزنش بایدن را در مورد “کشتن مردم” با اخبار جعلی کوید، رد می کند

0

جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی و ۴۶ امین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، اخیرا فیس بوک و دیگر رسانه‌های اجتماعی بزرگ را با برخی کلمات خشن مورد انتقاد قرار داد. بایدن هنگامی که خبرنگار ان بی سی از رئیس‌جمهور در مورد گسترش اطلاعات نادرست مربوط به COVID۱۹ و واکسن‌های آن در چنین سایت‌های ارتباط جمعی پرسید، وی گفت: ” آن‌ها مردم را می‌کشند.”

فیس بوک به وضوح از این اظهارات ایراد گرفت و سخنگوی شرکت در پاسخ گفت: “ما به دلیل اتهاماتی که واقعیت ها را زیر پا می گذارند پشتیبانی نمی کنیم”. در اوایل امروز ، غول رسانه های اجتماعی با انتشار یک پست وبلاگ ، در مورد نقش فعال آن در مبارزه با اطلاعات نادرست و تعامل عمومی که برای مبارزه با COVID-19 داشته است ، روشنگری کرد.

برخی از اقداماتی که به گفته این غول فناوری انجام داده است به شرح زیر است:

  • از زمان بروز همه گیری ، بیش از 2 میلیارد نفر اطلاعات معتبر مربوط به COVID-19 و واکسن ها را در فیس بوک مشاهده کرده اند. این شامل بیش از 3.3 میلیون آمریکایی است که از ابزار جستجوی واکسن ما استفاده می کنند تا بفهمند از کجا واکسن COVID-19 تهیه می کنند و برای این کار قرار ملاقات می گذارند.
  • بیش از 50٪ از مردم ایالات متحده در فیس بوک قبلاً کسی را دیده اند که از کادر پروفایل واکسن COVID-19 استفاده می کند ، که ما با همکاری وزارت بهداشت و CDC توسعه داده ایم. از آنچه مشاهده کردیم ، وقتی افراد می بینند که یکی از دوستانشان واکسینه شده است ، تصور آنها درباره ایمن بودن واکسن ها بیشتر می شود.
  • ما همچنان همه را تشویق می کنیم که از این ابزارها برای نشان دادن واکسینه شدن به دوستانشان استفاده کنند. برای کسانی که در زمینه دریافت واکسن مردد هستند تشویق توسط مردم واکسینه شده تأثیر بیشتری نسبت به شنیدن صحبت از یک شرکت بزرگ یا دولت فدرال دارد.
  • از ابتدای همه گیری ، بیش از 18 میلیون مورد از اطلاعات غلط COVID-19 را حذف کرده ایم.
  • ما همچنین بیش از 167 میلیون قطعه محتوای COVID-19 را که توسط شبکه شرکای ما در بررسی واقعیت لغو شده است ، برچسب زده و کاهش داده ایم ، بنابراین افراد کمتری آن را مشاهده می کنند و – در صورت مشاهده – زمینه ذهنی کامل دارند.

همه اینها به نظر فیس بوک و طبق نظرسنجی هایی که از آوریل سال گذشته با همکاری دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه مریلند انجام داده است به بهبود فکری مردم در زمینه واکسن کمک می کند. این شرکت ادعا می کند که حدود 85٪ از کاربران فیس بوک در ایالات متحده واکسینه شده اند یا مایل به واکسیناسیون هستند ، این تعداد از اواخر سال گذشته افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/nLbI QR:  فیس بوک سرزنش بایدن را در مورد “کشتن مردم” با اخبار جعلی کوید، رد می کند

پیام بگذارید