با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

فیشینگ “غذای حاضری مجانی” کارمندان آمریکایی را هدف قرار داد.

0 7

گروه تحلیل تهدید گوگل می‌گوید که مهاجمان تحت حمایت دولت، دولت ایالات‌متحده و کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی را هدف قرار دادند.

اجتناب از اخبار مربوط به COVID۱۹ در این روزها دشوار است و گروه‌های حمله تحت حمایت دولت از این بیماری همه‌گیر استفاده می‌کنند تا به اطلاعات شخصی ماموران بهداشتی و کارکنان دولتدسترسی پیدا کنند.

گروه تجزیه و تحلیل تهدید Google (TAG) ، که هکرهای مورد حمایت دولت را ردیابی می کند ، می گوید که یک گروه استفاده از وعده های غذایی رایگان و کوپن هایی را که ظاهراً از حق رای دادن به فست فود تهیه شده اند ، برای فریب دادن کارمندان دولت ایالات متحده در افشای اعتبار Gmail خود شروع کرده است.

این تاکتیک به نظر می‌رسد که از تصمیم دولت ایالات‌متحده برای دسته‌بندی کارگران نیازمند مواد غذایی در هنگام بیماری همه‌گیر بهره‌برداری می‌کند. در ماه مارس، مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ غذایی آمریکا،در رابطه با سرپا نگه داشتن شرکت و خدمات تحویل در طی شیوع بیماری، تماسی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، داشتند.

برخی از پیام‌های پست الکترونیکی (فیشینگ)برای متقاعد کردن اهداف برای گشتن به سایت‌هایی که به صورت آنلاین و خدمات تحویل غذا استفاده می‌کنند، تلاش می‌کنند. اگر قربانیان بر روی ایمیل کلیک کنند، صفحه‌ای از فیشینگ (phishing)را که برای ثبت اعتبار اکانت گوگل طراحی شده‌است، می‌بینند.

TAG می‌گوید که بیش از ده گروه حمله‌کننده تحت حمایت دولت با استفاده از تم COVID۱۹ در حملات فیشینگ و بدافزار پیدا شده‌است که هدف آن یافتن اهداف برای کلیک بر روی لینک‌های بدخواهانه و فایل‌های بارگذاری است.

هفته گذشته گوگل اعلام کرد که ۱۸ میلیون ایمیل (COVID۱۹ themed)با هدف قرار دادن Gmail مصرف کنندگان در یک هفته را مسدود کرده‌است. همچنین هر روز ۲۴۰ میلیون پیام اسپم را مسدود کرده‌است. گوگل و مایکروسافت می‌گویند که فیشینگ در طی این بیماری همه‌گیر افزایش نیافته است، اما مهاجمان پیام خود را تغییر داده‌اند.

TAG مسئول تشخیص حملات فیشینگ و بدافزار از سوی مهاجمان تحت حمایت دولت است که به گوگل اجازه می‌دهد تا فرد مورد نظر را به عنوان یک اطلاع مورد هدف قرار دهد که مهاجمان تحت حمایت دولت ممکن است در تلاش برای دزدیدن رمز عبور فرد باشند.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه