اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

قاضی فدرال آمریکا دستور رفع موقت ممنوعیت شیائومی را صادر کرد

0 4

قاضی دادگاه آمریکا ، رودلف کانتراس ، دادخواست اولیه را در آخر هفته صادر کرد تا موقتاً از افزودن شیائومی به لیست شرکت های نظامی کمونیست چین (CCMC) جلوگیری کند.

شرکت هایی که در لیست CCMC قرار گرفته اند مشمول دستور اجرایی دونالد ترامپ هستند که از نوامبر سال گذشته لازم الاجرا شد. این دستورالعمل اشخاص و شرکت های آمریکایی را از تجارت و سرمایه گذاری در هر یک از شرکتهای ذکر شده منع کرده و معامله در هر شرکت جدید را ممنوع می کند.

اما دستور تعلیق  در حالی صادر شد که قاضی فهمید شیائومی در صورت عدم فعالیت، احتمالاً “آسیب جبران ناپذیری” خواهد دید.

کانتراس توضیح داد که عوامل کاهش قیمت سهام شیائومی از زمان تعیین محدودیت آن به میزان 9.5 درصد ، بانک های مختلف از جمله مورگان استنلی ، JP مورگان چیس و گلدمن ساکس معاملات سهام Xiaomi را به حالت تعلیق درآوردند و این شرکت قرارداد های خود را در سراسر جهان از دست داد.

شیائومی در اواسط ژانویه پس از اینكه دفنس این شركت را متهم كرد به اینکه شیائومی برای تهیه فن آوری های پیشرفته در حمایت از اهداف نوسازی ارتش چین فعالیت دارد در لیست CCMC قرار گرفت.

کانتراس با اشاره به این نگرانی های امنیت ملی گفت که “تا حدی تردید دارد که منافع جدی امنیت ملی در اینجا دخیل است”.

از دیگر شرکت های چینی که در حال حاضر در این لیست هستند می توان به Huawei ، Hikvision ، Inspur ، Panda Electronics و Semiconductor Manufacturing Corporation International اشاره کرد.

در بیانیه ای ، شیائومی گفت که از نتیجه کار خوشحال است ، اما مبارزه قانونی خود را با وزارت دفاع ادامه خواهد داد تا زمانی که شیائومی رسما از لیست CCMC خارج شود.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/eOJcQ
پیام بگذارید