قرارداد هفت رقمی گوگل با وزارت دفاع امریکا

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که با وزارت دفاع آمریکا برای ساختن فناوری ابری که برای شناسایی و پاسخ به تخلفات سایبری طراحی شده است ، به توافق رسیده است. گوگل از افشای شرایط معامله خودداری کرد اما گفت این مبلغ “هفت رقمی” بوده است.

این قرارداد از طریق واحد نوآوری دفاعی ، گروهی تجاری در پنتاگون که گسترش یافته است انجام می شود.

این توافق به رغم تأثیرگذاری در کارهای دیگر گوگل با ارتش انجام شده است. دو سال پیش ، کاکنان غول جستجو، اعتراض کردند که قرارداد گوگل با پنتاگون برای پروژه Maven ، ابتکار عمل با استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود تجزیه و تحلیل فیلم های گرفته شده توسط پهباد های بدون سرنشین است. هزاران نفر از کارمندان طومار مخالف قرارداد را امضا کردند و تعداد معدودی از کارمندان در اعتراض ، دست به استعفا زدند.

گوگل اعلام کرد که این پروژه Maven را تمدید نخواهد کرد و مدیر عامل شرکت، ساندر پیچای مجموعه ای از اصول اخلاقی را برای کارهای هوش مصنوعی این شرکت منتشر کرد. در این رهنمودها آمده است که این شرکت از هوش مصنوعی برای تولید سلاح استفاده نمی کند اما همچنان قراردادهایی را با ارتش دنبال می کند. بعداً در همان سال ، گوگل اعلام کرد که از مناقصه برای زیرساختهای دفاعی سازمانی مشترک یا  همان JEDI ، به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار رایانه ابری برای پنتاگون خودداری کرده است.

banner

گوگل اعلام کرد که قرارداد جدید خود ، فایروال های مجازی و دسترسی بیشتر به برنامه های مدیریت شده و بدون کنترل در ابر را به وزارت دفاع ارائه می دهد.

این قرارداد همچنین در حالی فاش می شود که اریک اشمیت که پست خود را به عنوان مشاور فنی در ماه فوریه به عنوان مشاور فنی گوگل ترک کرد، انجام می‌شود. او ریاست هیات نوآوری دفاع را بر عهده دارد، یک گروه مشاوره‌ای با هدف آوردن فن‌آوری جدید به پنتاگون، از جمله پیشرفت‌هایی در یادگیری ماشینی. او همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی در مورد هوش مصنوعی است که به کنگره توصیه می‌کند که برای دفاع از هوش مصنوعی استفاده کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi