اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

قرارداد 22 میلیارددلاری مایکروسافت برای تجهیز ارتش آمریکا به فناوری AR

امروز مایکروسافت اعلام کرد که قراردادی برای تجهیز ارتش ایالات متحده با ده ها هزار هدست واقعیت افزوده مبتنی بر فناوری HoloLens این شرکت منعقد کرده است. این شرکت می گوید ارزش این قرارداد در طول 10 سال می تواند 21.88 میلیارد دلار باشد.

0

مایکروسافت سفارش 120000 هدست AR برای ارتش را بر اساس طراحی سیستم افزایش تصویری یکپارچه (IVAS) آنها انجام می دهد. این طرح اصلاح شده قابلیت های HoloLens 2 را برای نیازهای سربازان میدانی ارتقا می دهد.

در یک پست وبلاگ از الکس کیپمن مایکروسافت آمده است: “این برنامه باعث افزایش آگاهی از موقعیت ، امکان اشتراک اطلاعات و تصمیم گیری در سناریوهای مختلف برای ارتش را می هد.”

این قرارداد بر اساس قرارداد دو ساله 480 میلیون دلاری است كه مایکروسافت در سال 2018 به دست آورد تا ارتش ایالات متحده را با فناوری واقعیت افزوده سازگار کند. در آن زمان ، در قرارداد مشخص شده بود که این معامله می تواند منجر به سفارشات بیش از 100000 هدست شود. سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ارسال شده به TechCrunch در آن زمان گفت “فناوری واقعیت افزوده اطلاعات بیشتر و بهتری را برای تصمیم گیری در اختیار سربازان قرار می دهد. این کار جدید روابط طولانی مدت و قابل اعتماد ما با وزارت دفاع را به این منطقه جدید گسترش می دهد. “

مایکروسافت می گوید این اطلاعیه، نشانه گذار از نمونه سازی اولیه این طرح به تولید انبوه و ارائه عملی آنها در این زمینه است.

این یک چالش بزرگ برای تکنولوژی واقعیت ارزش افزوده است که تعداد کمی از شرکت ها در مقیتس به بزرگی گام نهاده اند از طرفی این موقعیت به مایکروسافت یک بودجه با پیمان‌کار دولتی برای مقابله با مشکلات فن‌آوری پایه را می‌دهد که می‌تواند در آینده به ابزارهای سطح شرکت و سرمایه‌گذاری در آینده نزول کند. بسیاری از بزرگ‌ترین بازیکنان این صنعت در واقعیت ارزش افزوده به بستن قراردادهای نظامی بی‌میل بوده‌اند، اما مایکروسافت به رقابت برای این قراردادها بی‌اعتنا مانده‌است.

پیام بگذارید