قرارداد ۲۲ میلیارددلاری مایکروسافت برای تجهیز ارتش آمریکا به فناوری AR

by ناصر. ش
۰ comment
واقعیت ارزش افزوده برای ارتش آمریکا

مایکروسافت سفارش ۱۲۰۰۰۰ هدست AR برای ارتش را بر اساس طراحی سیستم افزایش تصویری یکپارچه (IVAS) آنها انجام می دهد. این طرح اصلاح شده قابلیت های HoloLens 2 را برای نیازهای سربازان میدانی ارتقا می دهد.

در یک پست وبلاگ از الکس کیپمن مایکروسافت آمده است: “این برنامه باعث افزایش آگاهی از موقعیت ، امکان اشتراک اطلاعات و تصمیم گیری در سناریوهای مختلف برای ارتش را می هد.”

این قرارداد بر اساس قرارداد دو ساله ۴۸۰ میلیون دلاری است که مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ به دست آورد تا ارتش ایالات متحده را با فناوری واقعیت افزوده سازگار کند. در آن زمان ، در قرارداد مشخص شده بود که این معامله می تواند منجر به سفارشات بیش از ۱۰۰۰۰۰ هدست شود. سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ارسال شده به TechCrunch در آن زمان گفت “فناوری واقعیت افزوده اطلاعات بیشتر و بهتری را برای تصمیم گیری در اختیار سربازان قرار می دهد. این کار جدید روابط طولانی مدت و قابل اعتماد ما با وزارت دفاع را به این منطقه جدید گسترش می دهد. “

مایکروسافت می گوید این اطلاعیه، نشانه گذار از نمونه سازی اولیه این طرح به تولید انبوه و ارائه عملی آنها در این زمینه است.

banner

این یک چالش بزرگ برای تکنولوژی واقعیت ارزش افزوده است که تعداد کمی از شرکت ها در مقیتس به بزرگی گام نهاده اند از طرفی این موقعیت به مایکروسافت یک بودجه با پیمان‌کار دولتی برای مقابله با مشکلات فن‌آوری پایه را می‌دهد که می‌تواند در آینده به ابزارهای سطح شرکت و سرمایه‌گذاری در آینده نزول کند. بسیاری از بزرگ‌ترین بازیکنان این صنعت در واقعیت ارزش افزوده به بستن قراردادهای نظامی بی‌میل بوده‌اند، اما مایکروسافت به رقابت برای این قراردادها بی‌اعتنا مانده‌است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها