مأموریت مریخی روسیه و اروپا به تعویق افتاد

by ناصر. ش
۰ comment

آژانس های فضایی روسیه و اروپا روز پنجشنبه با استناد به شیوع کروناویروس و مباحث فنی گفتند ، ماموریت مشترک روسیه و اروپا در مریخ به مدت دو سال به تعویق افتاده است.
دیمیتری روژوزین ، رئیس آژانس روسکوسموس روسیه گفت: “ما تصمیمی دشوار اما کاملاً حساب شده برای به تعویق انداختن پرتاب در سال ۲۰۲۲ گرفته ایم.”

ماموریت بدون سرنشین ExoMars قصد دارد یک روبات را روی سیاره سرخ قرار دهد تا دریابد که زندگی در آنجا وجوددارد یا خیر.

قرار بود بعد از چندین تاخیر ، اواخر امسال این پرتاب انجام شود.

مقامات آژانس های فضایی اروپا و روسیه گفتند که آنها موافقت کردند تا ماموریت را تا آگوست یا سپتامبر ۲۰۲۲ برای انجام آزمایش های بعدی به تأخیر بیندازند.

banner

در این بیانیه آمده است: “در پی توصیه های بازرسان اروپایی و روسی ،” کارشناسان اگزومارس نتیجه گرفتند که برای تکمیل آزمایش های لازم برای ساخت همه اجزای فضاپیما به زمان بیشتری نیاز دارد. ”

مدیر کل آژانس فضایی اروپا ، جان وارنر گفت: هر دو طرف می خواستند “۱۰۰٪” از یک مأموریت موفق مطمئن باشند.

وی در بیانیه ای با اشاره به شیوع کروناویروس گفت: “ما نمی خواهیم هیچ حاشیه خطایی را در این زمینه  مرتکب شویم. فعالیت های بیشتر تأیید صحت سفر امن و بهترین نتایج علمی در مریخ را تضمین می کند.

روگوزین به ویژه با اشاره به تأثیر شیوع کرونا ویروس در اروپا گفت: وضعیت “تشدید بیماری همه گیر” باعث تاخیر در پرتاب شده است.

در آگوست سال گذشته ، ESA مشکلات مربوط به سیستم چتر نجات این مأموریت را شناسایی کرد و این سؤال را ایجاد کرد که آیا این پرتاب در سال ۲۰۲۰ درست پیش خواهد رفت یا خیر.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها