اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مأموریت مریخی روسیه و اروپا به تعویق افتاد

0

آژانس های فضایی روسیه و اروپا روز پنجشنبه با استناد به شیوع کروناویروس و مباحث فنی گفتند ، ماموریت مشترک روسیه و اروپا در مریخ به مدت دو سال به تعویق افتاده است.
دیمیتری روژوزین ، رئیس آژانس روسكوسموس روسیه گفت: “ما تصمیمی دشوار اما كاملاً حساب شده برای به تعویق انداختن پرتاب در سال 2022 گرفته ایم.”

ماموریت بدون سرنشین ExoMars قصد دارد یک روبات را روی سیاره سرخ قرار دهد تا دریابد که زندگی در آنجا وجوددارد یا خیر.

قرار بود بعد از چندین تاخیر ، اواخر امسال این پرتاب انجام شود.

مقامات آژانس های فضایی اروپا و روسیه گفتند که آنها موافقت کردند تا ماموریت را تا آگوست یا سپتامبر 2022 برای انجام آزمایش های بعدی به تأخیر بیندازند.

در این بیانیه آمده است: “در پی توصیه های بازرسان اروپایی و روسی ،” کارشناسان اگزومارس نتیجه گرفتند که برای تکمیل آزمایش های لازم برای ساخت همه اجزای فضاپیما به زمان بیشتری نیاز دارد. ”

مدیر کل آژانس فضایی اروپا ، جان وارنر گفت: هر دو طرف می خواستند “100٪” از یک مأموریت موفق مطمئن باشند.

وی در بیانیه ای با اشاره به شیوع کروناویروس گفت: “ما نمی خواهیم هیچ حاشیه خطایی را در این زمینه  مرتکب شویم. فعالیت های بیشتر تأیید صحت سفر امن و بهترین نتایج علمی در مریخ را تضمین می کند.

روگوزین به ویژه با اشاره به تأثیر شیوع کرونا ویروس در اروپا گفت: وضعیت “تشدید بیماری همه گیر” باعث تاخیر در پرتاب شده است.

در آگوست سال گذشته ، ESA مشکلات مربوط به سیستم چتر نجات این مأموریت را شناسایی کرد و این سؤال را ایجاد کرد که آیا این پرتاب در سال 2020 درست پیش خواهد رفت یا خیر.

پیام بگذارید