اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ماسکی که کرونا را تشخیص می دهد

مهندسان دانشگاه MIT و دانشگاه هاروارد یک ماسک جدید طراحی کرده اند که می تواند در 90 دقیقه فرد مبتلا به Covid-19 را تشخیص دهد.

0

این سنسورها بر اساس ماشین آلات سلولی خشک شده با یخ ساخته شده اند که تیم تحقیقاتی قبلاً برای استفاده در سمسورهای تشخیص ویروسهایی مانند ابولا و زیکا تهیه کرده اند. در یک مطالعه جدید ، محققان نشان دادند که سنسورها می توانند نه تنها در ماسک های صورت بلکه در لباس هایی مانند لباسهای آزمایشگاهی نیز استفاده شوند که به طور بالقوه راهی جدید برای نظارت بر مواجهه کارکنان مراقبت های بهداشتی با انواع عوامل بیماری زا یا سایر تهدیدها ارائه می دهد.

محققان امیدوارند با این شیوه بتوانند به طیف وسیعی از حسگرهای زیست شناسی مصنوعی را برای شناسایی اسیدهای نوکلئیک ویروسی یا باکتریایی و همچنین مواد شیمیایی سمی ، از جمله سموم عصبی دست پیدا کنند.

این پلتفرم می تواند حسگرهای زیستی پوشیدنی نسل بعدی را برای اولین پاسخ دهندگان ، پرسنل مراقبت های بهداشتی و پرسنل نظامی فراهم کند.

حسگرهای ماسک صورت به گونه ای طراحی شده اند که هنگامی که آماده انجام آزمایش هستند ، می توانند توسط آنها فعال شوند و نتایج برای محرمانه بودن کاربر فقط در قسمت داخلی ماسک نمایش داده می شوند.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/sX2bH QR:  ماسکی که کرونا را تشخیص می دهد

پیام بگذارید