با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

ماژول های نمایشگر Crystal LED جدید سونی برای استودیوها و شرکت ها

در CES 2012 ، سونی از اولین نمایشگر Crystal LED خود رونمایی کرد ، نمونه اولیه 55 اینچی که به نظر می رسد بسیاری از مزایای OLED را بدون هیچ جنبه منفی ارائه دهد. این فناوری را در سال 2019 در دسترس مصرف کنندگان قرار داد ، اما به دلیل قیمت بالا برای اندازه صفحه نمایش بزرگ ، برنامه های تجاری همچنان هدف اصلی این فناوری باقی مانده اند. این بار رونمایی مدلهای جدید Crystal LED توسط سونی ادامه راه این تکنولوژی را نشان می دهد.

0 5

مانند Crystal LED سامسونگ ، Crystal LED سونی نیز یک فناوری نمایشگر microLED مدولار است ، جایی که پیکسل های مورد استفاده برای تولید تصاویر از آرایه های LED های میکروسکوپی ساخته می شوند. از آنجا که هر پیکسل خود روشن است و می تواند دقیقاً مانند OLED خاموش شود ، این فناوری قادر به کنتراست بالا ، روشنایی زیاد و زاویه دید گسترده است ، اما بر خلاف OLED خطر سوختن را ندارد.
به همین دلیل سونی “لابی های شرکتی ، نمایشگاه ها ، اتاق های هیئت مدیره ، موزه ها ، گالری ها و سایر فضاهای عمومی” را برای مدل جدید سری C و “لابی های شرکتی با نور آفتاب ، مجموعه های مجازی و زمینه های تولید” مانند آنچه در The Mandalorian برای مورد استفاده قرار گرفته است ، هدف قرار داده است. مدل جدید سری B ، که با ورودی Sony Pictures Entertainment تولید شده است. برخلاف نسخه های قبلی ، مدل های جدید امکان دسترسی از جلو را نیز فراهم می کنند و تعمیر و نگهداری و نصب آن را آسان تر می کنند.

تفاوت بین این دو مدل اساساً به سطح روشنایی برمی گردد ، سری C دارای پوشش عمیق سیاه و حداکثر روشنایی 800 سی دی / متر مربع است ، در حالی که سری B دارای پوشش ضد انعکاس است و حداکثر روشنایی تا 1800 سی دی / متر مربع. سایر مشخصات مهم در دو مدل با نسبت کنتراست بیش از 1،000،000: 1 ، پردازش Motionflow سونی تا 120 فریم بر ثانیه برای کاهش تاری حرکت ، نگاشت 22 بیتی Super Bit برای درجه بندی صاف رنگ و انتخاب P1.26 mm یکسان است یا اندازه های پیکسل P1.58mm.
هر دو مدل همچنین با پردازنده X1 جدید Crystal LED همراه هستند که اساساً ترکیبی از پردازنده های تصویر  X1 Ultimate است که تلویزیون های LCD و OLED پیشرفته سونی را با فناوری کنترل LED فناوری Crystal LED خود تأمین می کند.

بنابراین ، برای یک صفحه نمایش 110 اینچی Full HD با استفاده از واحد های پیکسل 1.26 میلی متر ، شما به یک شبکه 4×4 متشکل از 16 ماژول نیاز دارید که اندازه آنها 8 8 4.4 فوت (2.4 1.4 1.4 متر) باشد. اگر از رزولوشن 4K عقب هستید ، برای نمایشگری به اندازه 64 ماژول نیاز خواهید داشت که اندازه آن 220 اینچ یا 5.5 متر به صورت مورب باشد. با این وجود زیاد هیجان زده نشوید چون این تکنولوژی منحصر بفرد بسیار گران تمام می شود. برای همین هست که سونی فعلا دنبال بازار آن در بین مصرف کنندگان قدر می باشد.

سونی می گوید مدل های جدید Crystal LED از سری C و سری B باید در تابستان 2021 (نیمکره شمالی) در دسترس باشد و این یک ویدئو را نمایش می دهد که نمایشگرها را در CES 2021 به نمایش می گذارد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه