اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مایکروسافت در حال آماده سازی Power Fx ، یک زبان کم کد جدید Power Platform است

0

به گزارش تماس نیوز، مایکروسافت همچنان به تلاش خود برای استفاده راحت از مجموعه ابزارهای با کد نویسی کم Power Platform خود برای افرادی که کدنویسی بلد نیستند ادامه می دهد. به نظر می رسد جدیدترین نسخه پایدار Power Platform یک زبان کم کد جدید به نام Power Fx باشد.

این غول بزرگ فناوری اوایل این هفته نکته ای را درباره چیزی به نام “Power Fx” در فضای مجازی رها کرد. اعتقاد بر این است Power Fx در رویداد مجازی مایکروسافت در هفته اول مارس معرفی بشود.

آنجه می توان از این موضوع دریافت کرد اینست که Power Fx مخاطبان اصلی پلتفرم Power را هدف قرار خواهد داد: کاربران Microsoft Excel. زبان بیان شده در متن ، همه چیز در مورد استفاده از فرمول ها است. با استفاده از Power Fx ، کاربران می توانند منطق را در سطح بسترهای نرم افزاری شخصی سازی کنند. هدف مایکروسافت از Power Fx این است که Power Platform چیزی درست برای افرادی باشد که تجربه کدنویسی حرفه ای نمی دانند.

همانطور که در مورد سایر عناصر سیستم عامل قدرت مانند Power Apps و Power Automate وجود دارد ، کاربران می توانند در صورت لزوم با استفاده از ابزارهای توسعه دهنده سنتی، کد منظمی را به فرمول ها اضافه کنند. بنابر این می توان دریافت که نوعی ارتباط با Dataverse ، سرویس داده مشترک مایکروسافت (CDS) وجود دارد که به کاربران امکان می دهد داده های مورد استفاده برنامه های تجاری را ذخیره و مدیریت کنند.

پیام بگذارید