اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مایکروسافت و گوگل شمشیرها را از رو بسته اند!

0

غول موتور جستجوی مستقر در کالیفرنیا – گوگل، و شرکت نرم افزاری مستقر در واشنگتن- مایکروسافت، که تا حدی تحت فشار قانونگذاران و نهادهای نظارتی بر سر قدرت خارق العاده این دو شرکت فناوری که بر زندگی آمریکایی تسلط دارند ، درحال جنگ باهم دیگر در لبه پرتگاه هستند.

به گزارش تماس نیوز از رویترز، تنش ها بین مایکروسافت و گوگل در ارتباط با Alphabet برای مدتی در حال کم شدن بود اما در چند روز اخیر این رقابت به طور غیرمعمولی علنی شده است زیرا مدیران هر دو شرکت در برابر بحران های رقابتی به حالت دفاعی درآمده اند.

گوگل با شکایت های دو جانبه – و خشم روزنامه نگاران – به دلیل نقش خود در حذف درآمد تبلیغات صنعت رسانه ، موضوع جلسه دادرسی ضد انحصاری کنگره در روز جمعه ، روبرو است.

در همین حال ، مایکروسافت نیز برای نقش خود در نقض امنیت سایبری  هفته های اخیر قرار گرفته است.

اولین مورد مربوط به هکرهای روسی که به شرکت نرم افزاری تگزاس SolarWinds Corp آسیب وارد کردند ، همچنین با استفاده از نرم افزار ابری مایکروسافت به برخی از مشتریان این شرکت نفوذ کردند. مورد دوم که در تاریخ 2 مارس فاش شد ، گفته می‌شود که هکرهای چینی قبلا آسیب‌پذیری‌های ناشناخته‌ای را برای پرکردن نامه‌های الکترونیکی از مشتریان مایکروسافت در سراسر جهان موردسوء استفاده قرار داده است.

روز جمعه ، رئیس مایکروسافت،  در کمیته فرعی ضد انحصاری دادگستری مجلس خطاب به قانونگذاران که توسط Axios منتشر شده‌است، با خطاب قرار دادن گوگل ، به نمایندگان گفت که سازمان های رسانه ای مجبور شده اند “از ابزارهای گوگل استفاده کنند ، در مبادلات تبلیغاتی گوگل کار کنند ، داده ها را در اختیار Google قرار دهند.و به گوگل پول پرداخت کنند.

گوگل اما گفت که “علاقه جدید مایکروسافت در حمله به ما ناشی از حمله SolarWinds است و در لحظه ای که آنها اجازه ده ها هزار مشتری خود را داده اند – از جمله سازمان های دولتی در ایالات متحده ، متحدان ناتو ، بانک ها ، سازمان های غیرانتفاعی ، ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور ، خدمات عمومی ، پلیس ، واحدهای آتش نشانی و امداد و نجات ، بیمارستان ها و احتمالاً سازمان های خبری – به طور فعال از طریق آسیب پذیری های مهم مایکروسافت هک شوند. “

پیام بگذارید