اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

افزایش در آمدهای باج افزاری در سال 2020 به بیش از 32 میلیون دلار رسیده است

طی سال گذشته افزایش زیادی در کلاه برداری باج افزارها صورت گرفته است و هر روز این درآمدها سیر صعودی در پیش گرفته است زیرا متوسط ​​باج پرداختی به مجرمان اینترنتی توسط سازمان هایی که قربانی این حملات شده اند در سال گذشته تقریباً سه برابر شده است.

0

محققان امنیت سایبری در Palo Alto Networks با تجزیه و تحلیل حملات باج افزارهای مورد هدف سازمان های سراسر آمریکای شمالی و اروپا دریافتند که متوسط ​​وجه پرداختی در ازای کلید رمزگشایی برای باز کردن قفل شبکه های رمزگذاری شده از 115123 دلار در 2019 به 312،493 دلار در سال 2020 افزایش یافته است.
این نشان دهنده افزایش 171 درصدی این در آمدهای سیاه است که به مجرمان سایبری امکان می دهد بیش از هر زمان دیگر از حملات باج افزارها درآمد کسب کنند.
باج افزارهای ابزاری موثر برای مجرمان سایبری به حساب می آیند، زیرا بسیاری از سازمان ها برای مقابله با تهدیدات تجهیزات ضعیفی دارند و باعث می شود بسیاری از قربانیان به درخواست های اخاذی تسلیم شوند و باج بیت کوین را پرداخت کنند به این امید که کلید رمزگشایی مورد نیاز برای بازگرداندن شبکه خود را دریافت کنند.

این امر با افزایش تاکتیک های اضافی برای اخاذی ، مانند زمانی که مجرمان اینترنتی اطلاعات را رمزگذاری و سرقت می کنند ، قربانی را تهدید می کند که در صورت پرداخت نشدن باج، اطلاعات سرقت شده را منتشر می کند. در برخی موارد ، این امر منجر به سازمانهایی می شود که می توانند بدون پرداخت پول به باج گیری و پرداخت هزینه ، شبکه را بازیابی کنند.

موفقیت مداوم حملات باعث شده تا برخی از باندهای باج افزار با تقاضاهای بسیار جسورانه رو به رو شوند، قبل از سال 2020 ، بیشترین تقاضای باج پرداخت شده به مجرمان سایبری 5 میلیون دلار بود ، اما در طول سال گذشته ، این مبلغ دو برابر شده است ، در حالی که داده های موجود در گزارش حاکی از آن است که یک قربانی پس از حمله باج افزار ، 10 میلیون دلار باج به مجرمان اینترنتی پرداخت کرده است.

پیام بگذارید