افزایش در آمدهای باج افزاری در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۳۲ میلیون دلار رسیده است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
باج افزار

محققان امنیت سایبری در Palo Alto Networks با تجزیه و تحلیل حملات باج افزارهای مورد هدف سازمان های سراسر آمریکای شمالی و اروپا دریافتند که متوسط ​​وجه پرداختی در ازای کلید رمزگشایی برای باز کردن قفل شبکه های رمزگذاری شده از ۱۱۵۱۲۳ دلار در ۲۰۱۹ به ۳۱۲،۴۹۳ دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.
این نشان دهنده افزایش ۱۷۱ درصدی این در آمدهای سیاه است که به مجرمان سایبری امکان می دهد بیش از هر زمان دیگر از حملات باج افزارها درآمد کسب کنند.
باج افزارهای ابزاری موثر برای مجرمان سایبری به حساب می آیند، زیرا بسیاری از سازمان ها برای مقابله با تهدیدات تجهیزات ضعیفی دارند و باعث می شود بسیاری از قربانیان به درخواست های اخاذی تسلیم شوند و باج بیت کوین را پرداخت کنند به این امید که کلید رمزگشایی مورد نیاز برای بازگرداندن شبکه خود را دریافت کنند.

این امر با افزایش تاکتیک های اضافی برای اخاذی ، مانند زمانی که مجرمان اینترنتی اطلاعات را رمزگذاری و سرقت می کنند ، قربانی را تهدید می کند که در صورت پرداخت نشدن باج، اطلاعات سرقت شده را منتشر می کند. در برخی موارد ، این امر منجر به سازمانهایی می شود که می توانند بدون پرداخت پول به باج گیری و پرداخت هزینه ، شبکه را بازیابی کنند.

موفقیت مداوم حملات باعث شده تا برخی از باندهای باج افزار با تقاضاهای بسیار جسورانه رو به رو شوند، قبل از سال ۲۰۲۰ ، بیشترین تقاضای باج پرداخت شده به مجرمان سایبری ۵ میلیون دلار بود ، اما در طول سال گذشته ، این مبلغ دو برابر شده است ، در حالی که داده های موجود در گزارش حاکی از آن است که یک قربانی پس از حمله باج افزار ، ۱۰ میلیون دلار باج به مجرمان اینترنتی پرداخت کرده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi