محبوبیت بالای برنامه های موبایل Coronavirus در کره جنوبی

by ناصر. ش
۰ comment

کره جنوبی یکی از کشورهای باهوش فناوری در جهان است. به گزارس تماس نیوز و به نقل CNN Business هنگامی که شیوع کرونا ویروس به شبه جزیره کره رسید ، توسعه دهندگان برنامه ها دقیقا می دانستند که چگونه واکنش نشان دهند: آنها شروع به برنامه نویسی کردند.

برنامه های تلفن همراه که به ردیابی این بیماری در کره جنوبی کمک می کنند ،  شش برنامه از ۱۵  برنامه با رنکیکنگ بالا با این موضوع در فروشگاه برنامه Google Play این کشور در روز پنجشنبه قرار گرفتند. توسعه دهندگان برخی از برنامه ها – که اطلاعات خود را از اطلاعات دولت عمومی به دست می آورند – به CNN Business گفتند که آنها از زمان عرضه محصولات خود در اوایل این ماه افزایش دانلود دارند.
طبق گفته Google Play ، این برنامه از زمان راه اندازی ۱۱ فوریه بیش از ۱ میلیون بار نصب شده است. بائه اظهار داشت: افزایش بارگیری اخیر ، ناشی از افزایش تعداد موارد در کشور ، سرور برنامه را با مشکل روبرو کرد.
لی جون یانگ، توسعه دهنده نقشه Corona ، گفت که وی برنامه خود را ساخته است زیرا داده های دولت را به سختی درک می کند. اگرچه مقامات بهداشت و درمان مکانهایی را منتشر می کنند که نشان می دهد بیماران کروناویروس کجا بوده اند ، اما اطلاعات رسمی چندان درستی را نشان نمی دهند.

Corona 100m ، یک برنامه محبوب در مورد کروناویروس موجود در کره جنوبی است.

 

لی ، مهندس سابق نرم افزار اندرویدی که در سئول زندگی می کند ، گفت: “فکر می کردم خوب است که آنها را روی نقشه مشخص کنیم.”
در حال حاضر بیش از ۸۳،۰۰۰ مورد کورونا ویروس در سراسر جهان ثبت شده است که  قاره ها را به جز قطب جنوب آلوده کرده است.

banner

روز جمعه ۲ هزار و ۳۳۷ مورد از کره جنوبی بزرگترین شیوع خارج از سرزمین اصلی چین ثبت شده است.این شیوع در حال حاضر شروع به تحت تاثیر قرار زندگی و تجارت در کره کرده است. هواپیمایی پرچمدار این کشور ، تست تب و دما را برای مسافران انجام می دهد. هیوندای موتور پس از آزمایش مثبت یکی از کارمندانش به این ویروس تعطیل شد. گروه موسیقی K-pop-pop BTS چهار کنسرت در سئول را لغو کرد.
یکی از توسعه دهندگان گفت که او حتی به دلیل آنچه برنامه ها نشان داده اند ، اقدامات احتیاط بیشتری انجام داده است. بائه گفت که وی چنان نگران تعداد موارد کورو ویروس در محله خود است که از ماندن دختر خود در کنار مادر و مادربزرگش نگران است.
توسعه دهندگان که با CNN Business صحبت کردند گفتند که آنها برای اجرای برنامه های خود پنیاز به کمک مالی هستند توسعه دهندگان  برنامه هایی چون Corona 100m و Corona Doctor نیز درخواست کمک مالی کاربران را دارند.
لی ، توسعه دهنده برنامه Corona Map گفت: “وقتی فکر می کنم که برنامه من برای جلوگیری از رفت و آمد آدمها در محل های شیوع این اپیدمی کارگر است احساس غرور می کنم.” وی گفت که امیدوار است دولت از توسعه این نوع نرم افزارها حمایت کافی بکند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi