اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

محبوبیت بالای برنامه های موبایل Coronavirus در کره جنوبی

0

کره جنوبی یکی از کشورهای باهوش فناوری در جهان است. به گزارس تماس نیوز و به نقل CNN Business هنگامی که شیوع کرونا ویروس به شبه جزیره کره رسید ، توسعه دهندگان برنامه ها دقیقا می دانستند که چگونه واکنش نشان دهند: آنها شروع به برنامه نویسی کردند.

برنامه های تلفن همراه که به ردیابی این بیماری در کره جنوبی کمک می کنند ،  شش برنامه از 15  برنامه با رنکیکنگ بالا با این موضوع در فروشگاه برنامه Google Play این کشور در روز پنجشنبه قرار گرفتند. توسعه دهندگان برخی از برنامه ها – که اطلاعات خود را از اطلاعات دولت عمومی به دست می آورند – به CNN Business گفتند که آنها از زمان عرضه محصولات خود در اوایل این ماه افزایش دانلود دارند.
طبق گفته Google Play ، این برنامه از زمان راه اندازی 11 فوریه بیش از 1 میلیون بار نصب شده است. بائه اظهار داشت: افزایش بارگیری اخیر ، ناشی از افزایش تعداد موارد در کشور ، سرور برنامه را با مشکل روبرو کرد.
لی جون یانگ، توسعه دهنده نقشه Corona ، گفت که وی برنامه خود را ساخته است زیرا داده های دولت را به سختی درک می کند. اگرچه مقامات بهداشت و درمان مکانهایی را منتشر می کنند که نشان می دهد بیماران کروناویروس کجا بوده اند ، اما اطلاعات رسمی چندان درستی را نشان نمی دهند.

Corona 100m ، یک برنامه محبوب در مورد کروناویروس موجود در کره جنوبی است.

 

لی ، مهندس سابق نرم افزار اندرویدی که در سئول زندگی می کند ، گفت: “فکر می کردم خوب است که آنها را روی نقشه مشخص کنیم.”
در حال حاضر بیش از 83،000 مورد کورونا ویروس در سراسر جهان ثبت شده است که  قاره ها را به جز قطب جنوب آلوده کرده است.

روز جمعه 2 هزار و 337 مورد از کره جنوبی بزرگترین شیوع خارج از سرزمین اصلی چین ثبت شده است.این شیوع در حال حاضر شروع به تحت تاثیر قرار زندگی و تجارت در کره کرده است. هواپیمایی پرچمدار این کشور ، تست تب و دما را برای مسافران انجام می دهد. هیوندای موتور پس از آزمایش مثبت یکی از کارمندانش به این ویروس تعطیل شد. گروه موسیقی K-pop-pop BTS چهار کنسرت در سئول را لغو کرد.
یکی از توسعه دهندگان گفت که او حتی به دلیل آنچه برنامه ها نشان داده اند ، اقدامات احتیاط بیشتری انجام داده است. بائه گفت که وی چنان نگران تعداد موارد کورو ویروس در محله خود است که از ماندن دختر خود در کنار مادر و مادربزرگش نگران است.
توسعه دهندگان که با CNN Business صحبت کردند گفتند که آنها برای اجرای برنامه های خود پنیاز به کمک مالی هستند توسعه دهندگان  برنامه هایی چون Corona 100m و Corona Doctor نیز درخواست کمک مالی کاربران را دارند.
لی ، توسعه دهنده برنامه Corona Map گفت: “وقتی فکر می کنم که برنامه من برای جلوگیری از رفت و آمد آدمها در محل های شیوع این اپیدمی کارگر است احساس غرور می کنم.” وی گفت که امیدوار است دولت از توسعه این نوع نرم افزارها حمایت کافی بکند.

پیام بگذارید