اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

محققان انگلستان کیت COVID-19 ارزان و کم هزینه را تولید کرده اند که حتی می تواند در خانه نیز استفاده شود

0

به گزارش تماس نیوز و به گفته تک کرانچ ،نوع جدیدی از کیت تشخیص کرونا که توسط محققان انگلستان از دانشگاه برونل لندن ، دانشگاه لنکستر و دانشگاه ساری (Surrey) تهیه شده است می تواند در حداقل 30 دقیقه با استفاده از سخت افزار دستی که به اندازه 100 پوند (حدود 120 دلار) هزینه دارد وجود ویروس را در بدن افراد تشخیص دهد. این کیت مبتنی بر فناوری است که در فیلیپین برای آزمایش انتشار آنفلانزای مرغی استفاده شده بود، اما توسط محققان برای COVID-19 در انسان اصلاح شده است. این تیم اکنون در حال کار بر روی سرمایه گذاری تولید انبوه آن است.

بدیهی است که این آزمایش قبل از شروع فعالیت در هر جغرافیای خاص ، مورد تأیید نهادهای نظارتی بهداشت محلی مانند FDA قرار خواهد گرفت، اما محققان این پروژه “اطمینان دارند که این کیت به خوبی پاسخ خواهد داد” . آنها گفته اند که حتی می توانند آن را برای استفاده ظرف چند هفته در دسترس عموم قرار دهند.

این سخت افزار بوسیله باتری کار می کند و برای نمایش نتایج تشخیصی به یک برنامه کاربردی گوشی هوشمند متصل می شود. این وسیله با  خلط بینی یا گلو  بدون اینکه نیازی به گردآوری این نمونه ها به آزمایشگاه باشد کار می کند.

کیت های موجود که در اتحادیه اروپا و چین مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً آزمایش های سرولوژیکی هستند که به حضور آنتی بادی ها متکی هستند ، در حالی که سیستم تشخیص این  کیت جدید، مولکولی است ، بنابراین می توان حتی قبل از آنتی بادی ها ، وجود DNA ویروسی را تشخیص دهد.  این کیت حتی می تواند به طور بالقوه برای تشخیص ویروس در افراد بدون علامت که در خانه هایشان در قرنطینه بسر می برند ، مورد استفاده قرار گیرد.

پیام بگذارید