اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

محققان می گویند جراحی با کمک Robo هیچ برتری آشکاری نسبت به جراحی طبیعی ندارد

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس انجام شده است ، جراحی هایی که با روبات انجام می شوند هزینه بیشتری دارند ، زمان بیشتری می برند و ایمن نیستند.به گفته این محققان، هیچ مزیت روشنی برای استفاده از روبات در حین جراحی وجود ندارد.

0

به گزارش تماس نیوز و به نقل از ZDnet در یک مطالعه ، محققان 50 آزمایش کنترل شده تصادفی منتشر شده را شامل بیش از 4800 بیمار بررسی کردند تا کیفیت شواهد و نتایج جراحی باز با کمک ربات را در مقایسه با لاپاراسکوپی ، جراحی باز یا هر دو ارزیابی کنند.

از بررسی این مطالعات ، محققان دریافتند که اکثر یافته ها نشان می دهد هیچ گونه مزیت مشخصی در انجام عمل جراحی با کمک ربات هنگام بررسی عوارض حین عمل ، نرخ تبدیل به جراحی باز و نتایج طولانی مدت وجود ندارد ، جز اینکه جراحی هایی که به کمک ربات انجام می شود ، با “هزینه های بسیار بالایی همراه است”.

محققان گفتند ، هزینه اولیه رایج ترین سکوی رباتیک 1.5 میلیون دلار است که هزینه اضافی مانند نگهداری یا آموزش افراد برای استفاده از این ربات ها را در بر نمی گیرد.

محققان گفتند علاوه بر هزینه زیاد ، انجام جراحی های با کمک ربات بیشتر طول می کشد ، با وجود اینکه تفاوت قابل توجهی در نتایج در مقایسه با جراحی های استاندارد وجود ندارد.

به همین دلیل ، محققان گفتند که توصیف “رباتیک” در زمینه های جراحی در حال حاضر غلط است زیرا در حال حاضر هیچ اتوماسیون در این ربات ها وجود ندارد. در عوض ، محققان گفتند که این “ربات ها” در واقع بیشتر شبیه دستگاه های تحت کنترل جراح هستند.

اگرچه در حال حاضر هیچ مزیت روشنی برای جراحی با کمک ربات وجود ندارد ، اما نویسندگان با اصلاح ، رقابت و کاهش هزینه گفتند ، نسخه های بعدی ربات های جراحی می توانند پتانسیل بهبود نتایج بالینی را داشته باشند.

پیام بگذارید