مرور گر DuckDuckGo با محوریت مسدود کردن ردیابی حریم خصوصی

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
DuckDuckGo

به گزارش تماس نیور و به نقل از Cnet، مرورگر DuckDuckGo با محوریت حریم خصوصی تلاش جدیدی را برای مسدود کردن ردیابی آنلاین آغاز کرده است.
DuckDuckGo ، سازنده موتور جستجوگر و فناوری مرورگر ، داده هایی را که در مورد ردیاب های آنلاین جمع آوری شده است با سایر شرکت ها به اشتراک می گذارد تا آنها همچنین بتوانند از حریم شخصی شما محافظت کنند.

این شرکت گفت که روز پنجشنبه شروع به اشتراک گذاری مجموعه ای به نام Tracker Radarکرده است که جزئیات مربوط به ۵۳۲۶ دامنه اینترنتی مورد استفاده ۱،۷۲۷ شرکت و سازمانی است که شما را به صورت آنلاین ردیابی می کنند و می توانند این داده ها را در اختیار هر کسی قرار دهند.

داده ها و اخذ آن نشان دهنده اهمیت فزاینده محافظت از حریم خصوصی است. صنعت تبلیغات آنلاین یکی از بزرگترین نقض کننده های حریم خصوصی است و پروفایل هایی از مردم را ایجاد می کند تا بتواند به طور موثرتری تبلیغات را هدف قرار دهد. اپل مدت ها است که به دنبال حفظ حریم شخصی بهتر است. اکنون حتی بزرگترین شرکت های تبلیغاتی آنلاین ، گوگل و فیس بوک ، می گویند که این نیز برایشان یک اولویت است.

متوقف کردن ردیابها با مسدود کردن تعامل مرورگر با سایت های ردیابی ممکن است ساده به نظر برسد ، اما در فن آوری حریم خصوصی مسائلی به وجود می آید.

banner

نکته قابل توجه ، مسدود کردن ردیاب می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در وب سایت ها شود ، مانند جلوگیری از پخش فیلم ، جلوگیری از انجام معاملات تجارت الکترونیکی و شکستن مراحل ورود به سیستم. DuckDuckGo این مشکلات را بررسی می کند و در مرورگرها و برنامه های افزودنی خود سعی می کند بدون کپی کردن اطلاعات شخصی ، در حول محور آنها با کدی کار کند که مشکلی بوجود نیاید.

منابع دیگری از داده ردیاب مانند لیست Disconnect وجود دارد و برخی از مرورگرها مانند Edge و Firefox از آنها استفاده می کنند. DuckDuckGo داده های رادار ردیاب خود را با تجزیه و تحلیل وب سایت های متعدد جمع آوری می کند، وچون  مسدود سازی ردیاب احتمالاً وب سایت را خراب می کند ،این اطلاعات را با اطلاعات دیگر درحاشیه قرار می دهد .بنابراین هر کسی که از آن استفاده می کند می تواند بهترین تعادل رازداری و راحتیرا خواهد داشت.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi