مریخ نورد بعدی ناسا “perseverance” نامگذاری می شود.

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از engadget در طی پخش زنده روز چهارشنبه ، سران ناسا از نام رسمی ماموریت آینده مریخ ۲۰۲۰ مریخ نورد رونمایی کردند. استقامت یا perseverance.

این نام به عنوان بخشی از یک مسابقه سراسری که در سال ۲۰۱۹ توسط اداره فضایی برگزار شد ، انتخاب شد در این مسابقه بیش از ۲۹۰۰۰ نفر از دانش آموزان k-12 در سراسر آمریکاشرکت کردند. تیمی متشکل از ۴۶۰۰ داور داوطلب قبل از اینکه یک دور از رای گیری عمومی ۹ نامزد نهایی را به دست آورد ، به جمع بندی ۱۵۵ نفر از نیمه نهایی را انتخاب کردند. سپس این نامزد ها توسط هیات مدیران ناسا قبل از اینکه رئیس  ناسا،Thomas Zurbuchen، انتخاب نهایی را انجام دهد، مورد بررسی قرار گرفت.

الکس متر ، دانش آموز دوره متوسطه از شهرستان فیرفاکس ، ویرجینیا ، با ارائه این نام برنده نهایی شد. وی در طی مراسمی توسط سرپرست ناسا و همچنین سرپرست ناحیه مدرسه و اعضای هیئت مدیره مدرسه اش مورد تقدیر قرار گرفت. Perseverance قرار است در ماه ژوئیه برای سیاره سرخ سفر کند و در آنجا هسته های سنگی و قابل ملاحظه ای را برای بازیابی و مطالعه نهایی در زمین ،جمع آوری نماید

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi