مریخ نورد کنجکاو ناسا در حال کاوش مریخ از خانه است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

مردم در سرتاسر جهان به دلیل بیماری همه گیر کروناویروس ، از جمله تیمی که مریخ نورد مریخ ناسا را به عهده دارد ، به مدل کار از خانه روی آورده اند. خوب ، ما نمی توانیم بگوییم که از آنجا که این مریخ نورد به طور ذاتی برای کار از راه دور طراحی شده است ، به کار از خانه منتقل شده اند.

اما تفاوت اکنون این است که به جای اینکه از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در کالیفرنیای جنوبی اداره شود ، غیرمتمرکز بوده و دانشمندان آن را از خانه خود اداره می کنند.

در تاریخ ۲۰ مارس ، در حالی که کل تیم از راه دور کار می کردند ، عملیات روور به موقع اعلام شد. دو روز بعد ، دستورالعملهایی که به مریخ ارسال شده بود همانطور که انتظار می رفت ، اجرا شد و در نتیجه حفاری یک نمونه سنگ در مکانی به نام “ادینبورگ” انجام شد.

برای بسیاری از ما رانندگی یک کار ساده است. حال تصور کنید ، رانندگی با یک ربات بر روی سیاره ای کاملاً متفاوت که در آن زمین ناشناخته است و هر اشتباهی می تواند صدها میلیون دلار و سالها تحقیق برای شما هزینه ببار بیاورد چقدر وحشتناک است. آژانس فضایی فاش کرده است که تیم وی چگونه ربات را از یک مدل کار از خانه مدیریت می کند.

banner

آلیشیا آلباو ، مدیر تیم گفت: “ما معمولاً همه در یک اتاق هستیم و صفحات ، تصاویر و داده ها را به اشتراک می گذاریم.” وی همچنین افزود: “من احتمالاً همیشه ۱۵ کانال گپ را کنترل می کنم.” “شما بیش از آنچه که در حالت معمولی کار انجام می دهید باید امور را اداره کنید”

قبلا کارهایی که در ایستگاه‌های کاری با کیفیت بالا انجام می‌شد، اکنون روی لپ‌تاپ‌ها و خدمات وب انجام می‌شود. آن‌ها همچنین به کمک عینک سه بعدی قرمز آبی به جای متخصص در آزمایشگاه به خوبی کار می‌کنند.
پروژه مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) در نوامبر ۲۰۱۱ آغاز شد و در آگوست ۲۰۱۲ روی مریخ فرود آمد. این بخشی از چهار مریخ‌نورد ناسا است که از سال ۱۹۹۷ برای کشفیات جدید در مریخ فرستاده شده‌اند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi