اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف دوز کم آسپرین خطر ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف آسپرین با دوز پایین ممکن است خطر ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش دهد و دوره بیماری را برای افرادی که قبلاً این دارو را مصرف کرده و به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، کوتاه کند.

0

آسپرین در حال حاضر توسط میلیون ها نفر برای  مشکلات قلبی استفاده شده است ، و اکنون تحقیقات اولیه حاکی از آن است که روزانه دوز کم آسپرین همچنین احتمال ابتلا به COVID-19 را کاهش می دهد.

تیم تحقیقاتی اشاره كرده است که آسپرین ضد التهاب است و مطالعات قبلی نشان داده است كه می تواند به سیستم ایمنی بدن در مقابله با برخی از عفونتهای ویروسی كمك كند.
طبق گفته محققان ، آسپیرین در طی شیوع آنفلوانزای اسپانیایی 1918 ، چندین دهه قبل از تأیید فعالیت آن علیه ویروس های RNA ، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته بود.

همه اینها تیم را بر آن داشت تا بررسی کند که آیا مصرف روزانه دوز کم آسپرین ممکن است حساسیت به COVID-19 و همچنین در صورت بروز عفونت ، طول بیماری را کاهش دهد یا نه؟

گروه تحقیق دریافت که افرادی که قبلاً برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی از آسپرین با دوز کم استفاده می کردند ، در مقایسه با افرادی که آسپرین مصرف نکردند ، 29٪ کمتر خطر ابتلا به COVID-19 را داشتند و میزان استفاده از آنها در میان بیماران COVID-19 بسیار کمتر از کسانی بود که آلوده نشده بودند.

در بین افرادی که COVID-19 دریافت کرده اند ، مدت زمانی که نتایج آزمایش آنها از مثبت به منفی می رود در بین افرادی که از آسپیرین استفاده می کنند به طور قابل توجهی کوتاه تر است و بسته به شرایط موجود سلامتی ، مدت بیماری آنها نیز دو سه روز کمتر است. .

دو متخصص بیماریهای عفونی در ایالات متحده تاییدکردند که یافته ها جالب هستند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

دکتر مایکل گویفمن ، که کاردیولوژی بالینی را در شهر نیویورک انجام می دهد ، گفت: “این مطمئناً سوالات و مسائل جالب را در پی دارد اما الان فرضیه ای بیش نیست و خاطرنشان کردکه عوامل مخدوش کننده می توانند بر این مطالعه اثر گذار باشند به عنوان مثال افرادی که که آسپرین مصرف می کنند بدلیل بیماری زمینه ای  مجبورند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و کمتر به بیماری مبتلا شوند.

 هرچند که دوز پایین آسپیرین بی ضرر است ، اما کماکان این دارو خطراتی را به همراه دارد – بنابراین افرادی که نگران ویروس کرونا هستند ، ممکن است بخواهند قبل از شروع مصرف روزانه آسپیرین به خطراتی مانند بیماری زخم معده، خونریزی داخل جمجمه و خونریزی های دیگر  فکر کنند.

دکتر لن هوروویتز متخصص ریه در بیمارستان لنوکس هیل شهر نیویورک گفت: “آسپرین مطمئناً دارای مزایای ضد التهابی است و اگر مطالعات در گروه های بزرگتر انجام شود ، می توان تصور كرد كه آسپرین می تواند در پیشگیری و درمان COVID در بیماران خاص نقشی داشته باشد.”

اما هوروویتس گفت که داده های جدید در سال های اخیر درخشش آسپرین برای سلامت قلب را از بین برده است.

وی خاطرنشان كرد: “در حالی كه آسپیرین درمانی در سالهای گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفت ، افزودن آسپرین به استاتین درمانی به طور قابل توجهی حادثه اولین حمله قلبی را كاهش نداد – و همچنین منجر به مرگ و میر قابل توجهی در اثر خونریزی داخلی شد.”

منبع یونایتدپرس
پیام بگذارید