اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مطالعات امید به داروهای آنتی بادی علیه COVID-19 را افزایش می دهد

0

نتایج جدید امید به داروهای تأمین کننده آنتی بادی برای مقابله با COVID-19 را افزایش می دهد ، این مطالعات نشان می دهد این داروها می توانند به بیماران در خارج از بیمارستان کمک کنند و احتمالاً از ابتلا به بیماری در برخی افراد غیر عفونی جلوگیری کنند.

الی لیلی روز سه شنبه گفت که ترکیبی از دو آنتی بادی خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را 70٪ در بیماران مبتلا به COVID-19 تازه تشخیص داده شده و غیر بیمارستانی در معرض خطر بیماری جدی به دلیل افزایش سن یا سایر شرایط سلامتی کاهش می دهد. تمام 10 مرگ و میر رخ داده در این مطالعه به جای آنتی بادی در بین کسانی بودند که دارونما دریافت می کردند.

به طور جداگانه ، شرکت Regeneron Pharmaceuticals Inc. گفت که نتایج نسبی حاصل از یک مطالعه در حال انجام حاکی از آن است که داروی ترکیبی آن کاملاً از عفونت در فرد مبتلا به COVID-19 جلوگیری می کند.

هیچ یک از نتایج جدید توسط دانشمندان دیگر منتشر و بررسی نشده است و نتایج Regeneron فقط در یک چهارم بیماران مبتلا به مطالعه بوده است و آنالیز اولیه برنامه ریزی شده نبوده است.

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که به ویروس متصل می شوند و سلول های آن را آلوده نمی کنند اما چندین هفته پس از عفونت یا واکسیناسیون طول می کشد تا موثرترین آنها تشکیل شود. هدف این داروها این است که فوراً با تأمین دوزهای متمرکز یک یا دو آنتی بادی که در آزمایش ها بهترین عملکرد را علیه ویروس کرونا دارند ، کمک کنند.

تنظیم کننده های ایالات متحده اجازه استفاده اضطراری از برخی از آنتی بادی های Lilly و Regeneron را برای موارد خفیف یا متوسط ​​COVID-19 داده اند که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند در حالی که مطالعات روی آنها ادامه دارد.

این داروها همچنین برای جلوگیری از عفونت در افراد در معرض خطر ابتلا به آن در حال آزمایش هستند. این داروها واکسیناسیون غیر فعال نامیده می شود زیرا بیشتر از آنکه بدن را وادار به ساخت آنتی بادی کند ، آنتی بادی را تأمین می کند. هر دو شرکت از نهادهای نظارتی می خواهند که مجوز داروهای خود را براساس یافته های جدید گسترش دهند.

نتایج Regeneron بر روی 409 نفر اول در یک تحقیق بود که تاکنون بیش از 2000 نفر در آن ثبت نام کرده است. همه از نظر ویروس تست منفی دارند این در حالی است که آنها با بیمارانی که به COVID-19 مبتلا هستند زندگی می کنند.

نتایج جدید لیلی از مطالعه روی 1035 بیمار غیر بیمارستانی بود که اخیراً با COVID-19 تشخیص داده شده اند. حدود 2٪ از آنها بعداً در بیمارستان بستری شدند یا در مقابل 7٪ از گروه که دارونما دریافت کرده بودند جان خود را از دست داد.

هفته گذشته ، لیلی گفت كه یكی از دو آنتی بادی در یك مطالعه متفاوت به جلوگیری از بیماری ساكنان و كارمندان خانه های سالمندان كمك كرد. چهار مرگ و میر رخ داده در آن مطالعه همه از مواردی است که دارونما دریافت کرده بودند.

منبع مدیکال اکسپرس
پیام بگذارید