مطالعات طرح «سیمکارت دانش آموزی» نهایی شد

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز از ایسنا، محمود حبیبی در گفت وگو با اشاره به اینکه در حوزه سیمکارت دانش‌آموزی با همکاری وزارت ارتباطات فعالیتی را شروع کردیم که در مرحله مطالعه آن هستیم و این طرح به زودی نهایی خواهد شد اظهار کرد: مصونیت دانش‌آموزان از آسیب‌های فضای مجازی علاوه بر وزارت آموزش و پرورش، دغدغه اولیا هم هست.

وی افزود: هدف از سیمکارت دانش‌آموزی این است که محیطی امن برای دانش‌آموزان ایجاد شود. بسیاری از اولیاء این دغدغه را دارند که با ایجاد شبکه شاد و استفاده از فضای مجازی ناچار هستند تجهیزات هوشمند متصل به شبکه اینترنت را در اختیار فرزندان خود قرار دهند که ممکن است آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما باید فضایی را فراهم کنیم که به این دغدغه پاسخ دهیم گفت: ویژگی‌هایی برای نظارت و کنترل فعالیت‌های دانش‌آموزان بر این سیمکارت تعبیه خواهد شد که دسترسی‌ها را کنترل می‌کند و والدین می‌توانند در محدود کردن دسترسی‌ها نقش داشته باشند و به نوعی تنظیم‌گری کنند.

حبیبی همچنین با اشاره به تفاهم با وزارت ارتباطات در سال گذشته و اتصال حدود ۷۰ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت به صورت رایگان اظهار کرد: به دنبال آن هستیم شبکه خاص برای وزارت آموزش و پر ورش داشته باشیم که بسیاری از سرویس‌ها روی همین شبکه ارائه شود.

banner

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi