اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مطالعه آزمایشگاهی آکسفورد نشان می دهد که تقویت کننده واکسن AstraZeneca علیه امیکرون اثربخش است.

این شرکت داروسازی روز پنجشنبه با استناد به داده‌های یک مطالعه آزمایشگاهی دانشگاه آکسفورد گفت که دوره سه‌دوز واکسن کووید-19 AstraZeneca (AZN.L) در برابر نوع ویروس کرونای Omicron که به‌سرعت در حال انتشار است مؤثر است.

0

یافته‌های این مطالعه که هنوز در هیچ مجله پزشکی معتبر منتشر نشده است، با یافته‌های رقبای Pfizer-BioNTech (PFE.N)، (22UAy.DE) و Moderna (MRNA.O) مطابقت دارد.مطالعه روی واکسن AstraZeneca، Vaxzevria، نشان داد که پس از یک دوره سه دوز از واکسن، سطوح خنثی کننده در برابر امیکرون به طور گسترده ای مشابه با نوع دلتای ویروس پس از دو دوز بود.

این شرکت بورسی لندن گفت که محققان دانشگاه آکسفورد که این مطالعه را انجام دادند، مستقل از کسانی بودند که روی واکسن AstraZeneca کار کردند.

منه پانگالوس، رئیس بخش تحقیق و توسعه داروی زیستی AstraZeneca، با اشاره به یک جزء حیاتی از سیستم ایمنی که به واکنش پاسخ می‌دهد، گفت: «همانطور که امیکرون را بهتر می‌شناسیم، متوجه می‌شویم که پاسخ سلول T محافظت پایدار در برابر بیماری‌های شدید و بستری شدن در بیمارستان ایجاد می‌کند.

این داروساز انگلیسی-سوئدی افزود: سطح آنتی بادی علیه امیکرون پس از تزریق بوستر بالاتر از آنتی بادی در افرادی بود که به کووید-19 مبتلا شده بودند و به طور طبیعی از آن بهبود یافته بودند.

اگرچه داده‌های اولیه برای این شرکت مثبت است، AstraZeneca روز سه‌شنبه گفت که با شریک خود دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسنی متناسب با امیکرون کار می‌کند و به تلاش‌های مشابه سایر سازندگان واکسن می‌پیوندد.

مطالعه آکسفورد نمونه‌های خون افراد آلوده به کووید-19، واکسن‌هایی که با دو دوز و یک تقویت‌کننده واکسینه شده بودند و آن‌هایی که قبلاً به سایر انواع نگران‌کننده آلوده شده بودند را تجزیه و تحلیل کرد. این شامل نمونه هایی از 41 نفر بود که سه دوز از Vaxzevria دریافت کردند.

دانشمندان و دولت‌ها تلاش می‌کنند تا با استفاده از واکسن‌ها و روش‌های درمانی، سیستم دفاعی بدن را در برابر امیکرون تقویت کنند، زیرا این گونه تهدید می‌کند که در سطح جهانی غالب شود و باعث شده است که محدودیت‌های جدیدی قبل از تعطیلات برای مهار عفونت‌ها اعمال شود.

بریتانیا در اوایل این ماه از استفاده از تقویت کننده ها حمایت کرد، زیرا دریافت که دوز سوم به طور قابل توجهی محافظت در برابر بیماری خفیف ناشی از امیکرون را بازگرداند و تا حدی کاهش شدید اثربخشی واکسن را معکوس کرد.

پیام بگذارید