اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مطالعه جدید و امید وارکننده برای کسانیکه از بیماری کوید 19 رهایی یافته اند

دو مطالعه جدید شواهد دلگرم کننده ای را نشان می دهد که داشتن COVID-19 ممکن است آنها را در برابر عفونت های آینده محافظت کند. محققان دریافتند افرادی که آنتی بادی های ویروس کرونا تشکیل می دهند بسیار کمتر احتمال دارد که تا شش ماه و شاید بیشتر نیاز به آزمایش مجدد بپردازند.

0

نتایج به خوبی عملکرد واکسن ها را نشان می دهد ، که سیستم ایمنی بدن را برای ایجاد آنتی بادی تحریک می کند – موادی که به ویروس متصل می شوند و باعث از بین بردن رفتن آنها می شوند.

محققان انستیتوی ملی سرطان ایالات متحده دریافتند که افراد مبتلا به آنتی بادی ناشی از عفونت های طبیعی “در معرض خطر بسیار کمتری قرار دارند … به همان نوع محافظتی ویروسی که از واکسن دریافت می کنند. و این مورد بسیا بسیار نادر است.

مطالعه این موسسه هیچ ارتباطی با سرطان نداشت و بسیاری از محققان فدرال به دلیل بیماری همه گیر به کار ویروس کرونا روی آورده اند.

در هر دو مطالعه از دو نوع آزمون استفاده شده است. یکی آزمایش خون برای آنتی بادی ها است که می تواند ماه ها پس از عفونت طولانی شود. نوع دیگر آزمایش با استفاده از نمونه های بینی یا سایر نمونه ها ویروس یا تعداد کمی از ویروس را تشخیص می دهد که نشان دهنده عفونت فعلی یا اخیر است.

یک مطالعه که روز چهارشنبه توسط مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد ، بیش از 12،500 کارمند بهداشتی در بیمارستان های دانشگاه آکسفورد انگلستان را درگیر کرد. از بین 1،265 نفر که در ابتدا دارای آنتی بادی ویروس کرونا بودند ، فقط دو نفر در آزمایشات برای تشخیص عفونت فعال در شش ماه بعدی نتایج مثبتی داشتند و هیچکدام علائمی پیدا نکردند.

این در تضاد با 11364 کارگری است که در ابتدا فاقد آنتی بادی بودند. 223 نفر از آنها تقریباً در شش ماه بعد از نظر عفونت مثبت بودند.

در مطالعه موسسه ملی سرطان بیش از 3 میلیون نفر شرکت کردند که از دو آزمایشگاه خصوصی در ایالات متحده آزمایش آنتی بادی انجام داده اند. فقط 0.3٪ از کسانی که در ابتدا آنتی بادی داشتند بعداً آزمایش ویروس کرونا مثبت شدند ، در حالی که 3٪ از کسانی که فاقد چنین آنتی بادی بودند ، آزمایش انها مثبت شد.

جاشوا ولف، یک متخصص بیماری‌های عفونی در بیمارستان تحقیقات کودکان در ممفیس که در هیچ کدام از این مطالعات نقشی نداشته است، گفت: ” این یافته‌ها تعجب‌آور نیست اما واقعا دلگرم‌کننده است زیرا به مردم می‌گوید که ایمنی به در برابر ویروس پیدا می کنند.

او گفت که ممکن است خود آنتی بادی ها از آن محافظت نکنند ، ممکن است فقط نشانه این باشد که سایر قسمت های سیستم ایمنی بدن مانند سلول های T قادر به مقابله با هرگونه مواجهه جدید با ویروس هستند.

ولف افزود: “ما نمی دانیم این مصونیت که افراد بیش از یک بار به COVID-19 مبتلا شده اند چه مدت دوام دارد بنابراین مردم هنوز هم باید با جلوگیری از عفونت مجدد از خود و دیگران محافظت کنند.”

پیام بگذارید