با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

معاون بخش موبایل هواوی در ایران از پیشرفت با وجود تحریم ها می گوید

هواوی دقایقی قبل در رویداد آنلاین معرفی جدیدترین محصولاتش در ایران از پیشرفت های این شرکت در سال گذشته میلادی سخن گفت که با وجود تحریم ها و محدودیت های شدید صورت گرفته است.

0 4

به گزارش تماس نیوز از دیجیاتو، بابک فیاض، معاون بخش موبایل هواوی توضیحاتی در مورد شرایط فعلی هواوی در بازارهای جهان، میزان رشد آن در سال گذشته و همچنین وضعیت کنونی سرویس‌های موبایلی هواوی یا HMS مطرح کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

فیاض ابتدا به تبیین شرایط هواوی در بازار و میزان درآمد سالیانه آن در سال 2019 پرداخت. بر اساس گفته‌های او میزان درآمد کل هواوی در این سال به عدد 120 میلیارد دلار رسیده که رشد 18 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. او همچنین گفت:

«همان طور که بسیاری می‌دانند، هواوی قبل از مطرح‌شدن به عنوان یکی از تولیدکنندگان گوشی هوشمند در دنیا، یکی از برترین شرکت‌های مخابراتی دنیا نیز بوده است. امسال برای اولین بار میزان درآمد بخش محصولات تجاری هوآوی از بخش مخابراتی بیشتر بوده که نشان‌دهنده رشد قابل توجه هوآوی در این بخش است.»

با نگاهی کلی به تعداد دستگاه‌های فروخته‌شده و مقایسه آن با سال گذشته متوجه شتاب بالای رشد هواوی می‌شویم.

نکته مهم دیگر صحبت‌های بابک فیاض اشاره به تثبیت جایگاه هواوی به عنوان دومین فروشنده برتر گوشی هوشمند دنیا در سال 2019 بود؛ رتبه ای که هواوی را بالاتر از اپل قرار داد.

گوشی‌های دو سری پرچمدار هواوی یعنی P و Mate موفق به فروش 44 میلیونی در این سال و افزایش فروش ۵۰ درصدی شده‌اند. علاوه بر آن، یکی دیگر از سری گوشی‌های محبوب هواوی سری Nova است که فروش این سری از مرز 125 میلیون دستگاه عبور کرده است. او با نگاهی به آینده و فناوری‌هایی که هواوی به تازگی وارد آنها شده است، به دو حیطه گوشی‌های هوشمند نسل پنج (5G) و لپ‌تاپ نیز اشاره کرد.

بابک فیاض همچنین توضیحاتی در مورد اکوسیستم نرم‌افزاری اختصاصی هواوی با نام HMS ارائه کرد و گفت:

«سرویس‌های موبایلی هواوی مدت‌هاست که توسط این شرکت در حال توسعه و گسترش بوده. اما پس از مشکلات پیش آمده بین هواوی و دولت ایالات متحده آمریکا، رشد و توسعه هرچه بیشتر HMS تبدیل به هدف اصلی شد. HMS به کمک همکاری با شرکای جهانی و سرمایه‌گذاری بالا به سرعت در حال رشد است. بزرگترین دستاورد HMS و هواوی در این بخش ارائه App Gallery  به عنوان مارکت رسمی اپلیکیشن این شرکت محسوب می‌شود. این پلتفرم در همین فاصله زمانی کوتاه موفق به ثبت رکوردهایی بسیار خوبی شده است.»

این پلتفرم در بیش از 170 کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از 400 میلیون کاربر به صورت ماهانه از آن استفاده می‌کنند. هم‌ اکنون بیش از 1.3 میلیون نفر روی توسعه اپلیکیشن برای این مارکت فعالیت می‌کنند.

منبع دیجیاتو

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه